0

İsofix Nedir?

Paylaş

İsofix Nedir?Yeni bir araba almak istediğimizde karşımıza çıkacak terimlerden biride isofix olacaktır. İsofix’in amacı bebek koltuklarının araçlara doğru monte edilmesini ve tam güvenlik sağlanmasını amaçlamaktır. Bebek koltuklarının çoğunlukla yanlış monte edilmesinden dolayı böyle bir yola gidilmiş ve karmaşık bağlantı şekilleri yerine isofix gibi standart ve daha kolay bir bağlantı bulunmuştur.

İsofix’in gelmesi ve standarda dönüşmesi ile birlikte hem araçlarda maksimum güvenlik hemde kolaylık sağlanmış oldu. İsofix’i hızlı bir şekilde takabilir ve kullanabilirsiniz.

İsofix 3 noktalı emniyet bağlantısı sayesinde de olası bir kaza durumunda olabilecek en iyi korumayı amaçlar. Tüm araçlarda bu standart hale gelmesi ile de karışıklıkların önüne geçilmesine ve daha güvenli yolculuklar yapılmasına olanak sağlanmıştır. Özellikle de bebek koltuğu takmanın zorunlu olması ile böylesine kolay takılabilen bir bağlantının olması her açıdan avantaj sağlamaktadır.

Günümüzde çoğu araçta isofix olsa da özellikle de eski araçlarda olmayabiliyor. Bu nedenle araç alırken veya bebek koltuğu alırken bu standarttın olup olmadığına dikkat etmenizde fayda var.