6

İso Dosyasını Usb Belleğe Yazdırma

Paylaş

İso dosyasını Usb’ye yazdırırken Rufus veya İso To Usb adlı programlardan birini kullanabilirsiniz. Ben bu rehberde Rufus ile yazdırmayı göstereceğim.

İso Dosyasını Usb Belleğe Yazdırma1)Rufus’un sitesine giriyoruz ve orada yer alan “İndir” kısmından “portable” (kurulum gerektirmeyen sürüm) olanı indiriyoruz.

2) Daha sonra programı açıyoruz açılışta bize güncellemeleri kontrol edip etmek istemediğimizi sorabilir, buna isteğinize göre Evet/ Hayır diyebilirsiniz. Eğer yeni indirdiyseniz kontrol etmenize gerek yok hayır diyerek devam edin.

3) Daha sonra açılan pencerede;

Aygıt: Bu kısımdan iso dosyasını yazdıracağım usb belleğimizi seçiyoruz.
Önyükleme Seçimi: Bu kısımın sağ tarafına yer alan SEÇ butonuna tıklıyoruz ve yazdırmak istediğimiz iso dosyasını seçiyoruz.  Ben önreğimde Windows’un iso dosyasını seçtim fakat siz herhangi bir başka bir işletim sistemini de seçebilirsiniz.
Geriye kalan ayarları değiştirmeden devam ediyoruz.

4) Daha sonra “BAŞLAT” butonuna tıklıyoruz.

5) Daha sonra karşımıza bir uyarı çıkacak. Bu uyarıda diskimiz içindeki tüm verilerin silineceği ve bunların daha sonra kurtulamayacağı yönünde bir uyarı bulunacak. Bu uyarıya tamam diyoruz ve işlemi başlatıyoruz.

Dikkat: Bu işlem Usb belleğiniz içindeki tüm verileri silecektir.  Bu nedenle Usb belleğiniz içinde yer alan önemli dosyalarınız varsa bunları mutlaka yedekleyiniz.

6) Daha sonra bekliyoruz ve bitti uyarısının gelmesini bekliyoruz. Geldikten sonra Usb belleğimiz hazır duruma gelecek ve işletim sistemimizi kurmak için bizi bekleyecek 🙂