Html İle Yazıyı Biçimlendirme - Ali Yatarkalkmaz

Html İle Yazıyı Biçimlendirme

aliytrklkmz resim

  Çoğumuz sitesini html ile tasarlıyor. Bu yüzden de html ile yazılarımıza şekil vermemiz gerekiyor.  Bende bu yazımda ufak tefek kotlardan bahsetmek istiyorum.

1) Yazıya Renk Vermek:

 

Yukarıdaki kodda rengin kodu yazan yere html renk kodlarından birini yazarak veya direk rengin İngilizce’sini yazın. Daha sonra da yazmak istediğiniz yazı kısmına yazınızı yazın. Yazınız istediğiniz renkte görülecektir.

2) Yazı Boyutunu Ayarlama:


Yukarıdaki kodda da “3” yazan yerdeki sayıyı büyüterek yazı boyutunu belirleyebilirsiniz. Yine aynı şekilde yazmak istediğiniz yazıyı da Yazmak istediğiniz yazı yazan yere yazabilirsiniz.

3) Yazınız Altını Çizme:


Yukarıdaki kodda sadece buraya metin gelecek yazan yerinize yazınızı yazmanız yeterli. Bu sayede yazınızın altı çizili hale gelecektir.

4) Yazıyı Eğik Yazma:


Yine buraya metin gelecek yazan yere yazınızı yazarak, yazınızı eğik hale getiebilirsiniz.

5)Harfleri Kalın Yazma:


Yine burada da buraya metin gelecek yazan yere istediklerinizi yazabilirsiniz.

Bu yazımda en çok kullanılan 5 tane biçimlendirme örneğini göstermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda da daha karışık biçimlendirmelerin nasıl yapılacağını göstermeye çalışacağım.

Share

Benzer Yazılarım...

İlk yorumu yapın

  1. Unknown dedi ki:

    Merhaba dostum. bloğunu inceledim ve bloğuna çok fazla eksik olduğuna karar verdim bloğu biraz daha özelleştirmeye gidebilirsin örnek http://www.esunum.blogspot.com tam olarak 3 gün önce kurmuş olduğum bir blog eğer istersen editleme konusunda yardımcı olabilirim başarılarının devamını diliyorum.. 😉

  2. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

    Yorumunuz için teşekkürler. Dediklerinizi göz önünde bulundurup ufak değişiklikler yaptım. Daha kullanışlı bir tema ve daha iyi bir kategori yönetimi sunmaya çalıştım. 🙂 Önerileriniz için de tekrar teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir