0

Hosting Seçiminde Dikkat Edilecekler

Paylaş

Hosting Nedir?

Hosting web sitemizin dosyalarının saklandığı büyük bilgisayarlar olarak tanımlayabiliriz. Web sitelerimiz bu bilgisayarlarda saklanır ve bu bilgisayarlar üzerinden yayınlanır. Hosting Seçiminde Dikkat Edilecekler

Hosting Seçerken Dikkat Edilecekler:

  1. Hosting firmanızın destek hızının iyi olması. Karşılaştığınız bir probleme hemen destek sunabilmeleri.
  2. İnternet alt yapılarının iyi olması. Eğer firmanın internet alt yapısı yavaş bir bağlantı sunuyorsa sizin siteniz de bu yavaşlıktan etkilenecektir.
  3. Donanımların iyi olması. Sunucularda gerçek sunucu yerine (Xeon işlemcili, Ecc ramli vb) standart masaüstü sistemler kullanılıyorsa bu da sitenizi büyük ölçüde yavaşlatacaktır. Bu nedenle hosting seçerken mutlaka donanım özelliklerini sorun ve Xeon işlemcili, en az 1 veya 2 Gb ramli sunucular olduğundan emin olun.
  4. Bant genişliğinin fazla olması. Bant genişliği sitenize giren kullanıcıların ne kadar veri kullandığı olarak tanımlanabilir. Bu bağlamda sitenizin askıya alınması veya yavaşlaması gibi problemler yaşamamak için bant genişliği yüksek olan paketler seçmeye özen gösterin.
  5. Disk boyutunun yüksek olması. Sitenizinde saklayacağınız her türlü resim, belge, dosya hatta yazılarınız bile disk boyutundan yer götürecektir. Bu nedenle çok düşük olan disk boyutlarından uzak durun. WordPress ile bir site kuracaksanız ve çok fazla sayıda içeriğiniz olmayacaksa 3 gb disk alanı başlangıç için yeterli olacaktır.
  6.  Özellikle WordPress kullanacaksanız Litespeed destekli sunucular kullanan firmalardan hosting almaya özen gsöterin. Litespeed sayesinde siteniz çok daha hızlı çalışacaktır.