0

Hangi Balığa Bakmak Daha Kolaydır?

Paylaş

Aslında böyle bir soru çok mantıklı bir soru olmuyor. Sonuçta tüm balıklarda birer canlı ve tüm canlılar gibi onlarında ilgiye ve bazı ihtiyaçlarının karşılanmasına ihtiyacı var. Bu nedenle yazıma başlamadan önce şunu belirteyim her ne tür olursa olsun balığınızın sizden başkası kimsesinin olmadığını unutmayın ve ona iyi bakın.
Şimdi yazıya geçecek olursak neredeyse bu hobiye yeni başlayacaklar betta veya japon ile başlar ki ben de bu tercihin bir nebze daha doğru olduğunu düşünenlerdenim. Çünkü bu iki türde çok yem seçmeyen özellikle de japonlar öyle dış etmenlerden çok etkilenmeyen balıklar. Bu nedenle bu iki balıktan biri ile başlamak sizin için de faydalı olacaktır.
Japon da betta da hava motoru, ısıtıcı vb olmadan yaşayabilen balıklar. Fakat şöyle de bir durum var ki böyle koşullarda yaşamak onları mutsuz eder zor şartlarda yaşamak da onların hoşuna gitmez. Büyük büyük göllerde, denizlerde yaşarken küçücük akvaryuma koyup birde böyle aletlerden balıklarımızı mahrum bırakmamalıyız. En kısa zamanda balıklarımızdan sonra bu ekipmanlarıda alıp akvaryuma yerleştirmeliyiz.