Hakkımda

Merhaba! Ben Ali Yatarkalkmaz. 1999 yılında Ankara’da doğup, büyümüş biriyim. 6. Sınıfta bilgisayarla ve internet ile yavaş yavaş kaynaşmaya başladım. 2021 yılında Ankara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden bölüm birincisi olarak mezun oldum. İnternet, bilgisayar ve otomobil konularına ilgi duyuyorum. 01.01.2016 tarihinde açtığım bu blogumda da bu konular başta olmak üzere bir çok konuda içerik üretiyorum.


Blogumu 01.01.2016 tarihinde açtım bu tarihten beridir de yüzlerce içerik oluşturdum. Oluşturmaya da devam ediyorum. Ne zamana kadar yazacağım kısmını ise inanın sizin kadar bende merak ediyorum. Şartlar el verdikçe, zamanım oldukça blogumu kapatmayı asla düşünmüyorum. Şimdiye kadar açtığım onca site arasında en başarılı olan ve bu kadar uzun süre ayakta kalan bu sitemi hiç bir zaman kapatmak istemiyorum. Elimden geldiğince de içerik üretmeye ve paylaşmaya devam edeceğim 🙂

Yazmamım 2 temel sebebi var bunlardan ilki yazmayı oldum olası sevmem. Gerek kağıt, kalemle olsun gerekse de internette olsun yazmayı çok seviyorum. İkinci sebep ise araştırmayı ve yeni bilgiler edinmeyi sevmem. Sürekli yeni bilgiler edinmeyi, farklı konularda araştırma yapmayı ve bu edindiğim bilgileri de paylaşmayı çok seviyorum. Bu nedenle uzun zamandır blogumda geniş bir konu yelpazesinde içerikler üretiyorum.

Ne yazıyorum sorusuna cevap vermek aslında kolay değil. Kişisel blog olarak yola çıktığım sitemde şu anda bilgisayar, internet, seo, Linux, otomobiller, sanal paralar ve tabii ki kişisel görüşlerim  başta olmak üzere bir çok konuda içerik üretiyorum. Bunun yanında farklı blog yazarları ile röportajlar yapıyor ve bunları da blogum üzerinden paylaşıyorum. Her geçen gün de yeni yazılar ve yeni konular ile blogumu geliştirmek için elimden gelenin fazlasını yapıyorum.

Şimdiye kadar yaptıklarımdan çok yapmaya çalıştıklarım diyorum çünkü çoğu işim ya yürümedi ya da ben sıkılıp kapattım. Bu blogum dışında diğer projelerimde pek de başarılı olamadım ve kısa sürede kapattım. 2017 Yılında şimdiye kadar yaptıklarımdan  bahsettiğim Şimdiye Kadar Açtığım Siteler ve Deneyimlerim adlı yazımı  okumanızı da öneririm. 2017'ye kadar yaptıklarımı o yazıda olabildiğince anlatmaya ve yaptıklarımdan edindiğim tecrübeleri de aktarmaya çalıştım.