0

Google Amp Nedir?

Paylaş

ampye geçiyorum Hızlandrılmış mobil sayfaların kısaltması olan Amp adından da anlaşılabileceği gibi daha hızlı bir gezinti imkanı sunmak için Google tarafından sunulan bir hizmet. Amp kullanmak için sitenizi buna göre özelleştirmeli resimlerinizi, yazılarınızı, temanızı ve aklınıza gelecek her türlü içeriğinizi ampye uygun olarak yeniden yapılandırmalısınız.

AMP’nin Yaraları:

Amp’nin en büyük yararı mobil kullanıcı sayınızı gözle görülür bir şekilde artıracak olmasıdır. Amp kullanmanız mobil kullanıcıları sitenize çekmek için en büyük fırsatlarınızdan biri olacak.

Amp’nin Kötü Yanları Neler?

  1. Reklam gelirinizin düşmesine neden olabilir.
  2. JS kullanmazsınız. Bu nedenle kullandığınız bazı eklentileri bırakmak zorunda kalabilirsiniz.
  3. İletişim formu gibi formlarınızın çoğunu kullanmazsınız, bunları özelleştirmek zorunda kalırsınız.

Amp Kullanılmalı Mı?

Bu soru aslında kişisel bir soru. Blogger gibi bir ortamda amp kullanmak oldukça zahmetli ve zor. Ama bir haber sitesi için ise gayet uygulaması kolay ve kullanıcı sayısı açısından da büyük getirisi olacak bir uygulama. Bu nedenle sitenizin genel durumuna ve gerçekten bununla uğraşıp uğraşmayı istmediğinize göre bunun kararını siz vereceksiniz. Amp’nin ileride büyük bir ilgi göreceği, mobil kullanıcılara da benzersiz bir deneyim sunduğu su götürmez bir gerçek fakat site yöneticisini de daha fazla uğraştırdığı da bir diğer gerçek. Bu nedenle size getirecekleri ve götüreceklerini iyice değerlendirmeli ve ampye geçme kararını böyle vermelisiniz.