2

Google Adsense Onayı Nasıl Alınır?

Paylaş

Google Adsense Onayı Nasıl Alınır?Google Adsense web sitemizden gelir elde etmek için kullanabileceğimiz en yaygın ve güvenli yöntemdir. Google Adsense ile reklamları sitemizde yayınlayabilir ve bu reklamlarda gelir elde edebiliriz. Fakat Google Adsense her zaman platformunda kaliteli siteleri istemektedir. Bu nedenle de onay almak için biraz çaba sarf etmeniz gerekmektedir. Onay almak için başlıca yapabileceklerinize de bu yazımda kısa kısa değinmeye çalıştım.

Google Adsense Onayı Alma

Google Adsense’de onay alabilmeniz  için ise aslında yapmanız gereken bir kaç şey var. Bunlar;

  1. Özgün içerikler üretin.
  2. Yeterli sayıda ve uzunlukta yazılar yazın.
  3. Siteniz en az 6 aylık olsun.
  4. Tasarımınız düzgün olsun.
  5. İletişim, gizlilik politikamız vb sayfalarınız olsun.
  6. Yasaklı içerikler barındırmayın.
  7. Google’nin kullanım şartlarına uyun.
  8. Diğer reklam servislerini kaldırmayı deneyin.
Google Adsense’ye kayıt olmak her ne kadar zahmetli olsa da sonunda çabalarınıza değecek bir hizmete kavuşmuş olacaksınız. Bu nedenle biraz yazılarınıza ve sitenize dikkat ederek biraz da sabrederek Google Adsense onayı alabilirsiniz. Her zaman ilk başvurumuzda kabul edilmeyeceğimizi de bilmemiz gerekiyor. Bu nedenle onaylanmama sebebiniz ne ise bunu ortadan kaldırıp yeniden başvuru yapmaktan asla çekinmeyin ve asla erkenden pes etmeyin.

Hemen Pes Etmeyin

Google Adsense onayı almanız bazen düşündüğünüz kadar kolay ve hızlı olmayabiliyor. Kendi sitemden örnek verecek olursam ilk başvurumdan sonra 2,5 ay sonra onay almayı başardım ve bu süreçte 4-5 kere başvuru yaptım.  Kısaca sizde pes etmeden sürekli özgün içerikler üretmeye devam ederken başvuru yapmaya da devam edin, başvurunuz hangi sebeple reddedilirse sorunu düzeltin ve tekrar tekrar başvurun.