Sitemiz biraz geliştikten sonra para kazanmayı hepimiz isteriz, bu yolda da karşımıza çıkan ilk ve en iyi alternatif tabii ki Google Adsense oluyor. Google Adsense kayıt olur olmaz ise bir sürprizle karşılaşıyoruz ki bu da onay süreci. Peki Google’nin Adsense için sunduğu bu onay süreci kaç gün sürmekte?

Google Onay Süreci Kaç Gün Sürer?

Google Adsense onay süreci için maalesef net bir süre belirtmemiz imkansız. Bu biraz şansınıza bağlı bir hafta içinde de cevap gelebilir bir ay beklemeniz de gerekebilir. Bu nedenle maalesef size net bir cevap veremeyeceğim. Fakat bu aşama da şunu söyleyebilirim ki internette gördüğünüz çoğu bilgi maalesef gerçeği yansıtmıyor. Örnek vermek gerekirse bu sorunun cevabını ararken mutlaka “eğer onay gelmesi uzun sürüyorsa kesinlikle onay alacaksınız demektir” cümlesini görmüşsünüzdür. Fakat maalesef bizzat şahit olduğum tam tamına 27 gün bekleyip ret edilen bir tanıdığım ve bizzat  gün bekleyip ret yiyen bir ben varım :). Bunun yanında onay aldığım başvurumda ise 6. gün onay geldiğini belirteyim.
Kategoriler: webmaster

Ali Yatarkalkmaz

01.01.2016 tarihinde açtığım bu blogumda internet, bilgisayar, Linux, otomobiller ve daha bir çok konuda içerik üretiyorum. Sürekli yeni bilgiler edinip bunları da sizlerle paylaşıyorum. Hakkımda daha fazlası...

0 yorum

ReHiTu · 22 Ekim 2018 04:44 tarihinde

Tamamen şansa! Ben hatırlamıyorum ne kadar beklediğimi ama sanki hiç beklememiş bile olabilirim. Bundan 10 sene önce buralar hep dutluktu çünkü!

Ali Yatarkalkmaz · 22 Ekim 2018 04:45 tarihinde

Benimde almam kısa sürmüştü ama atılmam daha kısa sürdü 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir