10

Google Adsense Gelir Artırma Yolları

Paylaş

Google Adsense Gelir Artırma Yolları   Bidiğiniz gibi internet sitelerinin en büyük kazanç parametrelerinden birisi de banner reklamlar oluyor. Banner reklam dediğimizde de akla ilk gelen firma tabii ki Google Adsense oluyor. Gerek güvenilir olması, gerekse diğer firmalara göre çok daha iyi kazandırmasından ötürü Google Adsense en çok tercih edilen firma oluyor. Fakat her ne kadar diğer firmalara göre çok kazandırsa da yine de özellikle ülkemizde TBM’lerin de düşük olması ile yeterince para kazandırmıyor. Bu nedenle insanların aklına ister istemez Adsense ile daha çok nasıl kazanabilirim? sorusu geliyor. Adsense’nin kuralları da çok katı olduğu için kendi reklamınıza tıklamak, farklı şekillerde karşılıklı tıklama yapmak gibi yöntemleri affetmiyor ve sizi sistemden uzaklaştırıyor. Bu yazımda size Adsense ile nasıl daha çok kazanırsınız bunlar ile ilgili bir kaç püf nokta vermeye çalışacağım.

Google Adsense Gelir Artırma Yolları:

  1. Reklam yerleşimini doğru yapın. Kullanıcıların sitenize girdiklerinde göz hizalarında bulunan ama içeriği de engellemeyen bir reklam bulunsun.
  2. Yazı aralarında, yazının sonunda yine 720×60 veya benzer bir çözünürlükte reklamlar bulunsun.
  3. Eğer sitenizin teması ile uyum sağlıyor ve sorun yaratmıyorsa otomatik reklamları etkinleştirin.
  4. Google Adsense’nin en çok kazandıran reklam birimleri genellikle mobil reklam çözümleri oluyor. Bu nedenle sabit ve tam ekran reklamları etkinleştirin.
  5. Yazılarınızı seoya uygun yazarak arama motorlarında yükselmeye, aynı şekilde sosyal medya vb ortamlarda da paylaşarak daha çok kullanıcı çekmeye çalışın. Ne kadar çok kullanıcınız olursa reklamınıza da tıklanma ihtimalinin o kadar artacağını unutmayın.
  6. Reklam gösterim ayarlarından daha çok sitenizin kategorisi ile ilgili reklamları seçin. Böylelikle sitenize gelen kullanıcılar kendi ilgilendikleri alanda reklam görmüş olur ve tıklama ihtimalleri artar.
  7. Reklam boyutlarını sitenize, tasarımınıza ve içeriğinize uygun olarak ayarlayın. Çok büyük veya çok küçük reklamlar kullanmayın.
Bunların yanında pek tasvip etmeyip kendim kullanmasam da eğer kazanmak istiyorsanız reklam engelleyicileri de engelleyebilirsiniz. Sonuçta siz bu kadar düzen yapsanız da eğer okuyucunuzda reklam engelleyicisi var ise hepsi boşa gidiyor çünkü hiç biri görünmüyor. Dediğim gibi ben pek bu tür engelleyicileri sevmesem ve kullanmasam da eğer kazancınızı artırmak istiyorsanız siz bu yola başvurabilirsiniz.