0

Düzenli Yazı Paylaşmayı Nasıl Başarıyorum?

Paylaş

Düzenli Yazı Paylaşmayı Nasıl Başarıyorum?Sitemi açtığımda her gün, bir ay sonrasında üç günde bir ve bir yıl sonrasından şimdiye kadar da dört günde bir yazı paylaşıyorum. Düzenimi de hiç bozmadım. Bugün de biraz kendime değineyim dedim ve bu düzenin bana neler kazandırdığına, bu düzeni nasıl kurduğuma değinmek istedim.

1) Düzenli Yazmanın Faydası Ne?

İlk olarak en başta söylemem gerek ki düzenli yazı yazmanın bana en büyük faydası belli bir kalıcı kullanıcı kitlesini çekmeyi başarmam oldu. Gerek yorumları, gerekse de iletişim bölümünden bana yazdıkları ile destek olan bu grubu edinmemde ki en büyük sebebin düzenli yazı paylaşmam olduğunu düşünüyorum. Google’deki indeks sayıma da değinmiyorum bile.

2) Bu Düzeni Nasıl Bozmuyorum?

Buradaki en kilit nokta bu çünkü hepimizin zaman zaman işi çıkıp düzeni bozulabilir. Fakat ben böyle durumlar için her zaman yedekte yazı bulundururum. Hangi gün hangi yazıyı paylaşacağımı her ayın başında belirler ve bu yazıları taslak olarak kayıt ederim. Daha sonra her boşluğumda bu yazıları yazar ve planlarım. Böylelikle bir aya kadar bir işim çıksa dahi yazılarım otomatik paylaşılmaya devam eder ve düzenim bozulmamış olur. Her zaman en az bir ay sonranın yazılarını planlarım ve bu nedenle bir aya kadar bir sorunla karşılaşsam bile düzenim bozulmadan devam eder.

3)Yazıları Nasıl Buluyorum?

Şu anda sitemde iki yüz elliye yakın yazı oldu. Tabii ki bunları bulmam kolay olmuyor. Bu yazıları bulmamı sağlayan en önemli etken ise düzenli olarak diğer blogları takip edip notlar almam oluyor. Diğer bloglarda okuduğum yazıları kendi kendime değerlendiriyor ve okuduğum bir yazıdan üç-dört tane yazacak konu çıkarabiliyorum.

4)Ne Zamana Kadar Bu Düzenim Devam Edecek?

Açıkçası bunun cevabını bende merak ediyorum. Yavaş yavaş yazı bulmakta zorlandığımı inkar etmeyeceğim. Şu anda olan her dört günde bir yazı (tabii arada bir attığım gündeme değinen yazılar hariç) düzenimi nereye kadar götüre bilirim bilmiyorum ama bildiğim bir şey var ki o da dört günde bir olmasa da haftada bir veya ayda bir olsa da yine de bir plan doğrultusunda yazı paylaşacağım.