Dijital Pazarlama Nedir? - Ali Yatarkalkmaz

Dijital Pazarlama Nedir?

aliytrklkmz resim

  Dijital pazarlama kavramı günümüzde sıklıkla duyulan bir kavram haline geldi. Dijital pazarlama Bir ürünü veya markanın dijital ortamda pazarlanmasıdır. Dijital  pazarlama bilgisayar, telefon, tablet gibi cihazlardan müşteriye veya tüketiciye ulaşılmasıdır. Bunun için e-posta veya sosyal medya gibi ortamlar kullanılabilir.

Dijital Pazarlama Uzmanı Nedir?

Dijital pazarlama uzmanı yukarıda anlattığım dijital pazarlama işini yapan kişilere verilen isimdir. Dijital pazarlama uzmanı yukarıda cihazlarda hangi ortamları kullanarak ürünün en iyi şekilde nasıl pazarlanacağını bulurlar.

Dijital Pazarlamanın Önemi Nedir?

Dijital ortamların kullanımı gittikçe artmakta durum böyle olunca dijital ortamda bir ürünün veya firmanın tanıtımını yapmak da çok daha kolay bir hale gelmekte. Bu nedenle normal pazarlama yöntemlerinin yanı sıra dijital olarak da ürününüzü pazarlamanız sizi büyük bir kullanıcı kitlesi ile buluşturacaktır.

Dijital Pazarlamanın Faydaları Nelerdir?

  1. Dijital pazarlama ile bir çok ortama ulaşabilirsiniz.
  2. Reklamınızı ürününüz ile gerçekten ilgilenecek kişilere sunabilirsiniz.
  3. Yaptığınız reklamın kaç kişiye ulaştığını görebilirsiniz.
  4. İstediğiniz ortama reklam vererek ürününüzü veya markanızı daha iyi tanıtabilir ve ilgi çekeceği ortamlara daha çok reklam verebilirsiniz.
  5. Tek bir reklam değil bir çok reklam seçeneğine (video, yazı, banner vb.) sahip olursunuz.
  6. Diğer yöntemlere göre daha ucuza mal etme imkanı bulursunuz.

 

dijital pazarlama nedir?

Share

Benzer Yazılarım...

2 Yorum

  1. Levent Arslan dedi ki:

    Digital pazarlamanın önemi bu dönemle birlikte zirve yaptı. Pandemide en çok hit yapan ve cirolarını arttıran firmalar digital pazarlamayı bilen ve en iyi yapan firmalar oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir