0

Deepin 15.11 Yenilikleri

Paylaş

Deepin 15.11 YenilikleriEn sevdiğim dağıtımlaradan birisi olan Deepin Os yeni sürümü olan 15.11’i kullanıcılara sundu. Yeni sürüm ile bir çok özellik ve yenilik de bizlere sunulmuş oldu. Bu yazıda da bu yeniliklere beraber bakacağız. (Bu yazı bir inceleme yazısı değildir. Sadece 15.11 ile gelen yenilikleri içermektedir. Deepin Os’un incelemesini de blogumda bulabilirsiniz.)

Deepin Mağaza: 

Artık oturum açarsanız yaşadığınız bölge Deepin Id ile belirlenebiliyor. Böylece yaşadığınız bölgeye uygun içerikleri görüntüleyebiliyorsunuz.

Eşitleme:

Belki de gelen en büyük yeniliklerden birisi bu. Artık tüm sistem ayarlarınızı tek tıklama ile eşitleyebiliyor ve bir sonraki kurulumunuzda bu ayarları yine tek tıklama ile aktarabiliyorsunuz. (Fakat henüz ülkemizde kullanılamıyor. )

Disk Yazma:

Bir CD veya DVD oluşturmak isterseniz artık yazdırmak istediğiniz dosyaya sağ tıklayıp bu menüden kolaylıkla yazdırabilirsiniz.

Deepin Movie (Deepin Film):

Film izlemeyi severler için büyük bir kolaylık getirilmiş artık alt yazı dosylarınızı videoya sürükle bırak yaparak ekleyebiliyorsunuz. Menüler altından uğraşarak alt yazı eklemenize gerek kalmıyor. Sadece alt yazı dosyasını sürükle bırak yaparak videonun üstüne bırakmanız yeterli oluyor.

Şarj Göstergesi:

Paneldeki şarj göstergesine geline artık bataryanın yüzdesini, kalan miktar ile bilgisayarınızı ne kadar kullanabileceğinizi ve bilgisayarınızı şarja takınca ne kadar sürede dolacağını görebiliyorsunuz.
Bunların yanında;
  • Parmak izi ile kullanıcı girişi desteği eklendi.
  • Hata düzeltmeleri yapıldı.
  • Artık parola olmadan da kullanıcıyı destekleme işlevi getirildi.
  • LDAP kullanıcı giriş desteği getiirldi.
  • Dokunmatik ekranlar için pencere sürükleme deneyimi iyileştirildi.
  • Harici diskin bilgisayarım sayfasında görünmemesi sorunu giderildi.
Bunların yanına ufak tefek bir çok iyileştirme de bize sunulanlar arasında.