0

Coin Madenciliği Yapmadan Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

aliytrklkmz resimGerek btc’nin, gerekse de diğer coinlerin hızla yükselmesi insanları da bu coinleri üretmeye yönlendiriyor. Son günlerde de bu üretim zirveye ulaşmış durumda. Gerek miner cihazlar, gerek ekran kartları ile hızla coin üretiliyor. Hatta bu iş o kadar ileriye gitti ki ekran kartları bulunmamaya bile başladı.
Fakat bu hız coinlerin kazılmasını zorlaştırmaya ve bu da kazancımızın düşmesine neden oluyor. Her ne kadar tüm örnekler iyi olsa da alında mining işi her zaman da kar edeceğinizi garantilemez.
Bunun yanında mining işine girmeden;

  1. Kesinlikle kar etmeyeceğinizi zarar edebileceğinizi de unutmayın.
  2. Kar edebilseniz bile bunun uzun bir zaman alacağını unutmayın.
  3. Kullanacağınız miner cihazın veya, ekran kartları ile oluşturduğunuz sistemin aşırı bir ısı ve ses üreteceğini. Bunun da yaşantınızı olumsuz etkileyeceğini unutmayın.
  4. İşe başlamadan önce oturup iyi bir hesap yapmayı unutmayın. Ne gelecek, ne gidecek, elektrik ne tutacak, kar etmemiz kaç ay / yıl alacak bunları iyi değerlendirmeliyiz.
  5. Kullandığımız cihazların daha ilk seferinde bozulabileceğini unutmayalım. Özellikle de yurt dışından aldığımız miner cihazların çoğunun herhangi bir garanti sunmadığını unutmayın.
  6. Asla evinizi, arabanızı satıp yüklü miktarlarda kredi çekip bu işe girmeyin.
İnternette gerek bitcoin gerekse diğer alt coinlerin çılgınlığı giderek artsa da çoğu yazıda coinlerin övüldüğü hep olumlu yanlarından bahsedildiğini görüyoruz. Bu işten batan onlarca kişinin haberlerini hiç bir yerde göremiyoruz. Bu nedenle coin üretimine veya borsasına girmeden oturup hesabımızı iyi yapmalı. Ne kazanacağız? Kazanabilecek miyiz? Gelirler giderleri karşılayacak mı? Kara geçmemiz ne kadar zaman alacak? Bunları iyi düşünmeliyiz. Eğer çıkan sonuç bizi mutlu ediyor ve kazandırıyorsa o zaman bu işe girmeliyiz. Hiç bir hesap kitap yapmadan direk bu işe dalmamalıyız.