0

BTC Son Durum ve Haberler (01.12.2017)

Paylaş

Bitcoin şu anda 44.000 Türk Lirası civarlarında dolaşıyor. Bu aralar Bitcoin yüksek düşüş ve yükselişlere de sahne oluyor. Özellikle son bir kaç gündür hızla düştüğü ve ardından yükseldiği noktalar oldu. Yatırımını doğru yapıp düştüğü an alıp, yükseldiği an satanlar için bu muhteşem bir fırsat oldu ve büyük kazançlar sağladı.  Fakat bunun yanında yanlış adımlar atanlar da çok büyük zararlar etti.

Bu aralar ne yapmalı?

Bu aralar attığımız tüm adımlara dikkat etmeli bunun yanında grafikleri iyi okumalıyız. Bitcoin’den kar etmek için şu an çok iyi bir an fakat yanlış bir adımınızda tüm paranızı da kabedeceğinizi unutmayın. Düştüğü an alıp yükseldiği an satmaya özen gösterin. Borsaya paranızı atıp “aman BTC nasıl olsa yükseliyor bende kazanırım” diye düşünmeyin. Her zaman en yüksek karı nasıl yaparsınız buna odaklanın.
Şu anda baktığım borsada (adını vermeyeyim reklam olmasın ama herkesin bildiği bir Türk borsası 🙂 ) son 24 saate ki en düşük fiyat 40.002 Türk Lirası, en yüksek fiyat ise 44395  Türk Lirası tolarak görünüyor. Yani en düşük fiyatta alıp, en yüksek fiyatta satmış olsanız 1 BTC başına 393 tl kar etmiş olacaktınız. Bundan 1-2 hafta önce almış olsaydınız (yani 36000 tl civarlarında) 8.000 Türk Lirasından fazla kar etmiş olacaktınız.

Bu aralar dikkat etmeniz gerekenler ve yapmamanız gerekenler:

Bu aralar okuduklarınızı iki üç değil onlarca kez okuyup öyle uygulayın. Bitcoin’de bu kadar şiddetli düşüşlerin olduğu ve rekor üstüne rekor kırdığı bu aralarda her ihtimali düşünmeli ve her zaman doğru adımlar ile ilerlemelisiniz. Aksi halde büyük bir zarara uygulamanız kaçınılmaz olacaktır.
İkinci dikkat etmeniz gereken nokta ise borsaları dikkatli incelemeli, BTC’nin ne zamanlar iniş – çıkış yaptığını iyi değerlendirmelisiniz. Bu değerlendirmelerinize göre de yatırımlarınızı şekillendirmelisiniz.

Son haberler:

  1. Artık haber bile saymayacağımız bir olay oldu ve Bitcoin yine rekorlar üstüne rekorlar kırdı 🙂
  2. Türkiye’de Bitcoin Piyasası günlük işlem hacmi 220 Milyon Türk Lirasına yükseldi.
  3.  Dünyanın en büyük borsalarından birisi olan Nasdaq Bitcoin işlemlerini başlatmaya hazırlandığını açıkladı.
  4. Bitcoin 10.000 Doları geçti.
Son olarak eklemek istediğim aynı borsada şu anda BTC 44.499 Türk Lirasına yükseldi. Yani ben yazıyı yazmak yerine BTC alıp yazıyı bitirme süremde de satsam 499 tl kazanmıştım 🙂 Fakat yazıyı yazmadan önce elimdeki hepsini satmış olsam da 499 tl kaybetmiş olacaktım. Yani bir kez daha vurgulamak istediğim attığınız hamlelere dikkat edin ve en ufak düşüşü de yükselişi de kendi lehinize çevirin.