0

BTC Son Durum 28.10.17

Paylaş

Bitcoin şu anda 22.100tl civarlarında. Açıkça bu hafta btc ile ilgili çok öenmli bir dğeişme olmadı. Fiyatı da çok büyük bir değişkiliğe (anlık değişimler dışında) gitmedi.

Yine de şöyle genel haberlere bir bakacak olursak en önemli haber tabii ki Bitcoin Gold oldu. Bitcoin yeniden çatallandı ve BTG adında yeni bir coin dünyaya geldi. Bu coinin çıktığı ilk günlerde btc de etkilendi ve fiyatında ufak da olsa düşüşler oldu. Yine destekleyen bir borsada işlem yapıyorsanız bitcoin miktarınız kadar bitcoin gold’da hesabınıza tanımlanacak. Bitcoin gold şu an itibari ile de 400tl civarlarında işlem görüyor.

Yani yukarıdaki çok sayıda (!) haberden de anlayabileceğiniz gibi pek de bir gelişme olmadı bu hafta. Bu nedenle biraz da genel konulara bakacak olursak;

1) Bitcoin’e Girmek İçin Geç Mi?

Bu soruya verilecek en net yanıt geç değil. Çünkü bitcoin gittikçe değerleniyor ve ülkeler de bu para biriminin önemini görmüş durumda. Her zaman risk olsa da gidişat son aylarda genel anlamda hep iyi yönde. Bu nedenle ne zaman girerseniz girin geç sayılmaz. Fakat doğru zamanda doğru yatırımla girmenin de önemini söylememe gerek yok herhalde ( Bu konuya Btc Borsasına Girmeden Yapılacaklar adlı yazımda da uzun uzun değindim isterseniz ona da bakabilirsiniz.)

2)Bitcoin Gold İyi Bir Yatırım Olur Mu?

Bitcoin Cash’de ilk çıktığında büyük bir atak yapıp daha sonra da ilerlemişti fakat ilerlemesi hiç bir zaman ilk çıktığı zaman ki gibi olmamıştı. Bu nedenle Gold’un da ne olacağını tam olarak bilemeyiz. Ama bu ilk zamanlardaki gibi hızlı tırmanmayacağı da bir gerçek. İyi bir yatırım olur mu sorusunu ise bize zaman gösterecek. Şu anda bu konuda bir şey demek için çok erken.

3) Bitcoin Yok Olabilir Mi? Engellene Bilir Mi?

Yok olma ihtimali artık gittikçe azalıyor. Çünkü artık bitcoin bir çok kesim tarafından kabul edilmiş durumda. Bu asla yok olamaz demek değil fakat artık risk iyice azaldı dememiz de yalan olmaz.
Engellene bilir mi sorusunun cevabı ise evet fakat bu engel yatırımcılara ne kadar engel olur orası muamma. Şu anda engelli bir çok siteye girişin yolu olduğu gibi o zamanda bir yolu bulunur mu? Artık orasını da siz düşünün.