0

Blogumuzda Kaç Farklı Konuda Yazı Yazmalıyız?

Paylaş

Blogumuzda Kaç Farklı Konuda Yazı Yazmalıyız?İlk olarak söylemeliyim ki bu konuda söylediklerimi yapın ama benim yaptıklarımı sakın yapmayın. Çünkü kişisel olarak başlayıp, balıklar hakkında yazıp, daha sonra oyunlara, oradan internet-seo’ya sonra bilgisayara en sonda otomobillere dalmanız yapmamanız gereken bir adım. Benim bloguma bakarak da bu yapmamnız gerekenin bir örneğini görebilirsiniz :).

Tabii bu girişimden de anlayabileceğiniz gibi yapmanız gerekene bakacak olursak tek bir konuda blog veya internet sitesi açmanızın seo anlamında en iyisi olacağı. Fakat benim bugün asıl değineceğim böyle yapmayıp da benim gibi her konuda yazarsak ne olacağı?

Bunu tabii ki deneyim ve gözlemlerime dayanarak söyleyeceğim sonuçta Google’yi arayıp da böyle böyle yapınca sıralamamızı etkiliyor mu diye sorma fırsatım yoktu. Fakat deneyimlere dayanarak şunu söyleyebilirim onlarca konuda yazdığım halde Linux ile ilgili neredeyse tüm yazılarım ilk sırada çıkıyor, bunun aynında ilk günler yazdığım oyun kategorisinde ki iki yazımdan biri olan “cs go nasıl konuşulur” adlı yazım da “cs go konuş, cs go nasıl konuşulur?, cs go konuşma” gibi içinde cs go ve konuş geçen tüm aramalarda birinci sırada çıkıyor. Buradan da görebileceğimiz gibi sitemizin temel kategorisi ile hiç bir alakası olmayan hatta sadece 1 tane etikete sahip bu yazım bile ilk sırada çıkabiliyorsa sitemizin genel kategorisinin pek de önemli olmadığını söylemek mümkün. Burada daha çok dikkat etmeniz gereken yazınızın düzgün olması, özgün olması , başlık etiketlerinin doğru kullanılması ve anahtar kelimelerinin iyi seçilmesi. Tabii bunun yanında blogunuzun genel seo puanının da iyi olması. Bunlar yerinde ise kaç farklı konuda yazdığınızın hiç bir önemi olmadığını söylersek yalan olmaz. Bunun en iyi örneklerinden birisi de forum siteleri olur. Forum sitelerinde de onlarca kategori olduğu halde aramalarımızda genelde bu siteler önde oluyor. Eğer kategori sayısının bir önemi olsa bu siteleri asla görmememiz gerekirdi.