0

Blogumun Gidişatı ve Planlarım

Paylaş

Bu yazımda bir konu hakkında bilgi vermeyeceğim ya da bir inceleme yapmayacağım. Bu yazımda biraz kendi planlarımdan, biraz blogumun şu anki konumundan ve biraz da blogum geleceğe nasıl gider bunlar hakkında yazacağım.

Blogumun Şu Anki Durumu:Blogumun Gidişatı ve Planlarım

   İlk olarak şu anki durumundan biraz bahsedecek olursak yazıyı yazdığım tarih itibari ile bu yazımla birlikte 356 tane yazım oldu. Bu yazılarım toplamda 357 tane yorum aldı. Blogum toplamda 890.313 kez görüntülendi.  Tabii tüm bunlar 967 günde oldu bir başka değişle blogum 967 gündür yayında (01.01.2016’da kurmuştum blogumu). Yani kısaca daha neredeyse 3 yaşında yolun bir kısmını kat etse de daha çok başlarda bir bloga sahibim.

Blogumun Gidişatı ve Planlarım:

   Blogumun gidişatının nasıl olduğunu görmek için ilk yazımdan son yazıma kadar hepsine tek tek baktım. Hangisi kaç defa okunmuş hangisine kaç defa yorum gelmiş baktım. Bunlar sonucunda gördüm ki;
  • Otomobil ile ilgili yazılarım beklediğim ilgiyi görmedi. Bu nedenle bu konularda yazmayı daha da azaltacağım ve sadece “gerçekten ilgi” çekebilecek otomobil konularında yazacağım.
  • Kendi hakkımda ve blogum hakkında yazdığım yazılar çok okunma almasa da en fazla yorum alan yazılarım bunlar. Bu da gösteriyor ki karşılıklı iletişim kurabildiğim en iyi yazılarım bunlar. Bu nedenle bu tür yazılarıma sıklık vereceğim.
  • Linux ile ilgili yazılarım, özellikle de dağıtım incelemelerim en çok okunan yazılarım arasında bu nedenle bu incelemelere ağırlık vererek ve sayılarını artırarak devam edeceğim.
  • Sosyal medya platformlarını öncelik verince yazılarımın doğal olarak daha fazla okunduğunu gördüm. Bu nedenle buralara çok daha fazla ağırlık vermeye başlayacağım.
Kısaca blogumu daha da hızlandırarak geliştirmeyi düşünüyorum.

Blogum Kaç Yıl Daha Yaşayacak?:

   Tabii bu soruya cevap vermem mümkün değil. Ama yukarıda da bahsettiğim gibi blogum 967 gündür yani 2.5 yılı geçkin süredir açık 2 yıl daha domain aldığımı da düşünürsek minimum 5 sene kesinlikle açık kalacak ondan sonra da yıllarca daha açık kalmasını istiyorum. Aslında hedefim şu anda 356 tane olan yazı sayımı 10.000’e çıkarmak. Evet bunun çok kolay olmayacağını biliyorum ama hedefim her zaman bu olacak.