Blogumdaki Yenilikler - Ali Yatarkalkmaz

Blogumdaki Yenilikler

Sitemin temasını tamamen değiştirdim ve uzun zamandır kullanmak istediğim iSimple adlı temaya geçiş yaptım. Yeni temam çok sade ve tamamen kullanıcı odaklı.Blogumdaki Yenilikler

İlk olarak neden bu kadar kullanmak isteyip de bu temayı kullanmadığımdan bahsedecek olursam bu temada ki eksikliklerden dolayı idi. Fakat bu temayı çok kullanmak istediğimden ve basit çözümler ile bu eksiklikler ortadan yok edilebileceği için kullanmaya karar kıldım gerekli düzenlemeleri yapıp temamı siteme uyguladım.

Yeni temam ile artık yazılar sayfanın en üstünden başlıyor. Böylelikle siteye girdiğini zan yazıyı okumak için bir çaba göstermeden hemen okuyup gidebileceksiniz. Yine gözü yormayacak gayet sade bir tasarımı oldu. Herhangi bir yazımı okumak istediğinizde hiç bir uğraş göstermeden, sayfa ile cebelleşmeden yazımı okuyabileceksiniz.

Yine önceki temamda olan Türkçe karakter sorunu da bu temada yok. Ş, İ gibi harfler gayet güzel görünüyor. Yorum bölümü de yine özellikle mobilde çok daha kullanışlı.

 

Temada ve Sitemde  Değiştirdiğim Kısımlar:

1- İlk olarak temanın sabit bir menüsü olmaması pek hoşuma gitmemişti. Bunu sitenin kenarına ufak bir menü barı koyarak çözdüm. Koyu tema üzerine de bu ufak simgeler bir renk getirmiş oldu.  Görsel açıdan da bence gayet şık durdu.

2- Temada “paylaş” butonları yoktu. Bunu da yine ufak bir eklenti ile halletim ve yazının hemen altına paylaş butonları ekledim. Bunlar pek kullanılan butonlar olmasa da kullanan kişilerin işini büyük ölçüde kolaylaştırmakta.

3- Bir arşiv sayfası ekledim. Bu arşiv sayfası ile tüm yazılarımı kolaylıkla görebilecek yazılarımı hangi kategoride hangi gün paylaşmışım kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Aynı zamanda benim içinde yazılarımı görmem ve onları yönetmem için büyük bir kolaylık olacak.
4- Reklamları artık kullanıcıyı en az rahatsız edecek şekilde yerleştirdim. Ana sayfaya ve kenardaki sütunlara reklam yerleştirmedim. Blogumdaki yazıyı okumanızı da engellememesi için yazının üstüne veya aralarına yerleştirmedim sadece yazı sonunda bulunan paylaş butonları ile “benzer yazılar” eklentisinin arasına yerleştirdim. Bu reklamları da olabildiğince küçük yapıp okuyucuyu en az rahatsız edecek biçimde şekillendirdim.
Share

Benzer Yazılarım...

İlk yorumu yapın

 1. ReHiTu dedi ki:

  Tema güzelmiş. İyi günlerde kullan!

 2. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Teşekkür ederim. Açıkçası sizin temanızın sadeliğini kıskanıp bende sade bir temaya geçtim 🙂

 3. ReHiTu dedi ki:

  Sade temalar her zaman daha iyi oluyor.

 4. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Haklisiniz sade temalar benimde daha cok hosuma gidiyor. Okuyucu icinde kullanimi kolay oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir