Blogumdaki Yenilikler - Ali Yatarkalkmaz

Blogumdaki Yenilikler

Blogumdaki YeniliklerGerek WordPress’e geçiş denemelerimden olsun gerekse de son günlerde çok az yazı paylaşmamdan olsun blogumun biraz eskidiğini ve ivme kaybettiğini düşünmeye başlamıştım. Bunun yanında bir kaç sayfamda ve yazımda da içime sinmeyen kısımlar bulunmaktaydı. Bu nedenlerden ötürü  bir kaç değişlik yaptım. Bunlara hep birlikte bakacak olursak;

1) Sitemin Tasarımını Değiştirdim :

Sitemi eskiden beri takip edenler bilecektir sürekli sitemin temasını değiştiren birisiyim. Fakat son temamı uzun zamandır (yaklaşık 6 aydır) kullanıyordum. Artık gözüme eski ve yıpranmış gelmeye başladığı için ilk olarak temamı komple değiştirerek işe başladım.

2) Site Hızını olabildiğince Yükseltmeye Çalıştım:

Site hızımı özellikle masaüstü olduğunca artırdım gerek tüm resimleri tek tek elden geçirmem gerekse de yeni temamın hafifliği sayesinde kota dostu, çok daha hızlı yüklenen bir siteyi size sunmaya çalıştım. Özellikle mobil boyutunda yapacaklarım henüz bitmemiş olsa da yine de hızlar konusunda büyük bir adım katettim. Bir kaç değişiklik daha yaparak çok daha iyi bir sonuç almaya da çalışacağım.

3) Hakkımda Sayfamı Yeniliyorum: 

Blogumu açtığım ilk zamanlardan kalan hakkımda sayfamı artık yenilemeye karar verdim. Özellikle geçen sene iletişim sayfamı yenilemem ile hakkımda sayfam iyice gözüme batmaya başlamıştı. Bugün de hakkımda sayfamı da yenilemeye başladım. En kısa sürede de yepyeni bir hakkımda sayfası ile sizlerle olacağım.

4) Logomu Yeniledim: 

Uzun zamandır aklımda olan bir yenilikti logomu yenilemek bugün elimden geldiğince bir şeyler yaptım ve logomu yeniledim. Daha doğrusu logomu biraz daha değiştirdim ve geliştirdim.
Umarım yeni logomu da, yeni tasarımımı da beğenirsiniz. Olumlu veya olumsuz tüm yorumlarınızı bekliyorum 🙂 Bunlara göre sitemi yenilemeye ve şekillendirmeye devam edeceğim.

 

Share

Benzer Yazılarım...

İlk yorumu yapın

 1. ReHiTu dedi ki:

  Logo güzel olmuş kardeşim. Tasarımı telefonda tam anlayamadım ancak o da güzeldir muhakkak

 2. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Beğenmene çok sevindim abi. Umarım tasarımı bilgisayara geçince de beğenirsin 🙂 Yorumun için çok teşekkür ederim.

 3. EĞİTİM PINARI dedi ki:

  Çok güzel. Başarılar dilerim. Keşke ben de blogumda gerekli değişiklikleri yapabilmek için gerekli olan teknik bilgiye sahip olsaydım.

 4. biriktirdiklerim dedi ki:

  yenilikler güzel olmuş 🙂 keyifli günler

 5. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Çok teşekkür ederim. Yakın bir zamanda (sınavlarım vb. bitip biraz olsun boş zaman bulduğumda) bu konu hakkında bir rehber hazırlamayı düşünüyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.

 6. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Beğenmenize çok sevindim. Teşekkür ederim.

 7. Momentos dedi ki:

  Merhaba, hayırlı olsun.. ben teknik konulardan pek anlamam.. bir bloğa girdiğimde kime ait olduğunu ve ismini anlamak isterim. Burda çok küçük bir logo var ve anlaşılmıyor. Bence blog adı veya kime ait olduğuyla ilgili net ve yeterli bir büyüklükte logo daha iyi olur düşüncesindeyim. 🙂 sevgiler, kolaylıklar diliyorum.

 8. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Öneriniz için teşekkür ederim. Dikkate alacağım.

 9. Saadet sezer dedi ki:

  Ellerine sağlık muhteşem olmuş. Arada değişiklik yapmak güzel.😊

 10. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Beğenmenize çok sevindim teşekkür ederim 🙂

 11. XHayat dedi ki:

  Bu haliyle çok daha profesyonel bir görünüme kavuşmuş bloğunuz. Tebrik eder, bol hit dilerim 🙂 İyi çalışmalar.

 12. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Beğenmenize çok sevindim teşekkür ederim.

 13. Samet AYDIN dedi ki:

  logo güzel fakat gerçekler acıdır. Biraz küçük kalmış. hani benim gözüm aşina ama siteyle yeni tanışan biri bu konuda hoşnut olmayabilir. şunu da belirteyim tasarım güzel olmuş eskisinin sol tarafı biraz büyüktü. 😀
  sonuç olarak;yakışıklılığına yakışıklık katarak ilerlemeye devam eden bir site ve onun arkasındaki kişi , her şey güzel

 14. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Çok teşekkür ederim. Logo konusunda da en kısa sürede bir güncelleme yapmaya çalışacağım. Okul vb bu aralar biraz yoğun olduğum için şimdilik bu kadar yapabildim. Hakkımda sayfamı ve logomu da tekrar elden geçireceğim 🙂 Tekrar teşekkür ederim.

 15. Ben uzun zamandır gelemedim sizin bloğu ziyarete gerçekten de bayağı bir yenilik yapmışsınız ve çok güzel olmuş. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.:)

 16. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Beğenmenize çok sevindim. Teşekkür ederim 🙂

 17. Arif ÖZTÜRK dedi ki:

  Gayet güzel olmuş. Sadelik gelmiş temayla birlikte siteye.

 18. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Çok teşekkür ederim. Beğenmenize sevindim.

 19. Duo Diyet dedi ki:

  Temanın şişip şişmediğini hantallaştığını nasıl anlarız. benim masaüstü 89 mobil 33 görünüyor skor olarak analitikte, bunu nasıl okumak lazım. google mobil uyumlu ve sıfır hata gösteriyor normalde.

 20. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Mobil uyum ve mobil hız testleri farklı çalışır. Mobil uyum testinde sitede yer alan kodların çalışıp çalışmadığı kontrol edilir hız da ise bunların ne kadar hızlı çalıştığı. Genelde blogger bize çok yönetme hakkı vermediği için mobil skorlarimiz düşük.
  Yine de şu siteden hız testi yapıp sorunları görebilirsiniz. Ayrıntılı rapor için e posta adresinize göndermek istiyor zaten Google nin sistesi gönül rahatlığı ile e postanizi verebilitsiniz.
  https://www.thinkwithgoogle.com/intl/tr-tr/feature/testmysite

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir