Blogumda Artık Reklam Olacak :( - Ali Yatarkalkmaz

Blogumda Artık Reklam Olacak :(

Blogumda Artık Reklam Olacak :(Neredeyse 3 yıldır sadece 1-2 tanıtım yazısı dışında hiç reklam almadığım bloguma bundan sonra reklam almaya karar verdim. Blogun en azından kendi masrafını çıkarması için üzülerek böyle bir karar vermek zorunda kaldım.

Tabii ki sitenin her yerini reklamla doldurmayıp çok ufak bloga giren kişileri rahatsız etmeyecek şekilde ekleyeceğim.

Share

Benzer Yazılarım...

İlk yorumu yapın

 1. Beytullah Poyraz dedi ki:

  Çoğunluğun "Blog sitesinde reklam olmaz" düşüncesine ben biraz karşıyım. Yani reklamı olan bir blogun ziyaretini de kısa tutmak gibi bir gariplik olamaz, düşüncesindeyim.
  Bir reklama tıklamakla da blogger'a dağlar kadar para kazandırmadığımız da göz önünde bulundurulursa reklamı olan blogların ziyaretini kesmek yakışık almaz…

 2. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Çok haklısın abi. Maalesef reklamlara biraz öcü gözü ile bakılıyor. Aslında ben de reklamları hiç sevmiyorum ama sitelerin yayın hayatına devam etmesi için de reklam maalesef şart oluyor.

 3. Hayırlı olsun Ali Bey.

 4. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Teşekkür ederim umarım hayırlı olur 🙂

 5. Saadet sezer dedi ki:

  Bence de okuyucuyu yormayan reklam olmalı. Bazılarında görüyorum reklama boğulmuş sayfası. Hemen çıkıyorum. Çok da kazanmıyoruz da olsun.

 6. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Bende sizin gibi düşünüyorum zaten çoğu zaman hiç görünmüyorlar bende ki reklamlar. Amacım site kendi masrafını çıkarsın 🙂

 7. Sevda ÜNLÜ dedi ki:

  toplanıp youtube kanalı açalım bence..sırayla yayın yaparız..parayı da kırışırız :))

 8. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Mantıklı 🙂 Ben kabul ediyorum 🙂 Hem böylece bloglarımızı da reklamsız yapmış oluruz.

 9. ReHiTu dedi ki:

  Hayırlı olsun. Reklam iyidir. Blogu da dolu gösterir bence.

 10. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Teşekkür ederim abi. Bende tasarıma uygun, insanları en az rahatsız edecek şekilde eklemeye çalıştım 🙂

 11. Hayırlı uğurlu olsun. Bloglar süreç içinde inanılmaz masraf çıkartıyor. Ben bir blog açmanın bir işletme kurmaktan pek de farkını görmüyorum. Ayrıca 1 tek içeriği hazırlamak için bile bloggerlar günlerce düşünüyor, araştırma yapıyor, içeriği zihninde planlıyor, görsel satın alıyor veya üretiyor/buluyor…İçeriğin sosyal medyada tanıtılması v.b. çok yüklü bir mesai blog yönetmek. Hosting ücretleri, gerekiyorsa premium tema alımı(dolarla satıldığı için rakamlar uçtu iyice), ücretli eklentiler vb. de eklenince çok yüklü masraflar söz konusu olabiliyor; reklam sunmak bloggerlar için en doğal hak ve de bir zorunluluk. Önemli bir boyut da şu: Reklam alabilen bir blog belirli kalite kriterlerini tutturmuş bir blogdur. İncelemeden geçmiş ve nitelikli yayıncılık yapan bloglara veriliyor bu reklamlar. Gözüme gözüme patlayarak açılan ve uçarak gelen o dev pop-up pencereler hariç, düzgün bir şekilde yerleştirilmiş tüm kaliteli reklamları destekliyorum. İçeriklerini sevdiğim bloggerlara da mutlaka üşenmeyip reklam tıklaması da yapıyorum. Emek verilmiş, dikkatle hazırlanmış içerikler için bloggera da bir motivasyon gerekli.

 12. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Zaman ayırıp uzun uzun yazdığınız için çok teşekkür ederim. Keşke herkes reklamlara sizin gibi baksa. Bir kısım bloga 2 tane resim ekleyince zengin olmuşuz gözüyle bakıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir