30

Blogum 5 Yaşında

Paylaş
Blogum 5 Yaşında

Blogum 5 yaşında! 01.01.2016 tarihinde açtığım blogum bu gün itibari ile 5 yaşında! Evet böyle söyleyince kulağa belki çok büyük gelmiyor fakat tam 1825 gündür blogumda içerik üretmeye devam ediyorum. 5 Yıl boyunca hayatımda büyük bir yer tutan blogum da benimle birlikte gelişmeye, değişmeye devam ediyor. Diğer yıllardaki blogumun yaşını kutladığım yazılardan farklı olarak bunda biraz daha ayrıntılı olarak blogum ile yaşadığım yolculuktan bahsetmek istiyorum.

Blogumun 5 Yıl Boyunca Yaşadıkları

5 Yılda benimle birlikte blogum da bir çok yol kat etti. İlk olarak yoluna aliytrklkmz.blogspot.com adıyla Blogger’de başlayan blogum bugün aliyatarkalkmaz.com.tr adıyla WordPress’de yoluna devam ediyor. Bu süreçte 3 defa (aliytrklkmz.blogspot.com, aliytrklkmz.com, aliyatarkalkmaz.com.tr ) alan adı, 2 defa da platform değiştirerek yoluna devam etmekte. Bloguma bu süreçte yüzbinlerce insan girdi, binlerce yorum yapıldı, bloguma her gelen okuyucuda, yapılan her yorumda ilk gün ki mutluluğu yaşayarak yazmaya devam ettim. 5 Yılın sonunda da hala aynı mutlulukla ve aynı azimle yazmaya devam ediyorum. 5 Yılda ufak tefek reklam denemeleri dışında hiç banner reklam almadan, hiç bir kar amacı gözetmeden yazmaya başladığım yolcuğa hala devam ediyorum.

5 yıl önce bugün Yepyeni Bir Yolculuğa Merhaba! adlı yazımla blog yazmaya başladım. 5 Yıl sonunda yine an itibari ile son yazım olan bu yazıyı yazarak da devam ediyorum. Elimden geldiğince, gücüm yettiğince de bu blogda yazmaya devam etmeye çalışacağım.

Sizden Beklentim:

Bu süreçte sizlerden tek isteğim ise özellikle yazılı içeriğe olan ilginin azaldığı şu günlerde bloguma yorum yapmanız olacaktır. Başta da belirtiğim gibi her gelen yorumu ilk gün ki hevesle okuyor, ilk gelen yorummuşçasına mutlu oluyorum. Bu da yeni yazı yazma ve blogumu geliştirme konusunda en büyük destekçim oluyor.

5 Yıldır Ne Yazıyorum? Neden Yazıyorum?

İnanın bu soruyu bazen kendime de soruyorum. Şu anda geriye dönüp baktığımda otomobiller, internet, bilgisayar, eğitim, Linux, seo, webmaster gibi onlarca konu da içerik ürettiğimi görüyorum. Açıkçası biraz da “canım ne isterse” onu yazıyorum. Seo kuralları, o kuralları bu kuralları diye belli kalıplarda kalmadan canım ne istiyorsa o içeriği üretiyorum.

Neden yazdığım kısmına gelince yazı yazmaktan, içerik üretmekten ve yeni bilgiler edinip, bu edindiğim bilgileri de paylaşmaktan hoşlanıyorum. Tam da bu nedenle sevdiğim işi yapıyorum ve yazıyorum. Bu konularla sizi fazla sıkmadan hemen geçiyorum. Eğer uzun uzun okumak isterseniz hakkımda sayfama sizi davet edebilirim 🙂

Blogumun İstatistikleri:

Artık kendi kendime bir gelenek haline getirdiğim, insanların da merak edebileceğini düşündüğüm istatistikleri de hemen paylaşayım sizlerle 🙂

Toplam yorum sayısı: 2106
Toplam yazı sayısı: 554 (bu yazı dahil 🙂 )
En çok okunan yazım:  Cs go nasıl konuşulur? adlı yazım oldu. Yine düzen bozulmadı ve blogumu açtığım günden beri en çok okunan yazım bu oldu 🙂 Bir yandan bu beni mutlu etse de bir yanda da blogum bir “oyun” blogu olmadığı ve o kadar emek verdiğim yazı varken en az emekle hazırlanan yazılarımdan birinin bu kadar okunması da bir yandan beni üzmüyor değil.
En az okunan yazım: Konuk yazarlık nedir? adlı yazım oldu. Düzenini bozmadı ve 3 yıldır en az okunan yazım olarak yoluna devam etti 🙂 )
En çok yorum gelen yazım: 500. Yazım isimli yazım oldu. 

Bu Yıl Neler Yapacağım?

Her yıl olduğu gibi bu yılda büyük planlar yapmıyorum. Her yıl yazdığım bu yıl YouTube’ye gireceğim de demiyorum. Çünkü bu yıl pandemi, okulun son yılında olmam gibi sebeplerle bir çok planımı gerçekleştiremedim. Bu nedenle bu yıl şunu yapacağım bunu yapacağım gibi vaatlerde bulunmayacağım. Ama şunu söyleyebilirim ki bir çok yeni konuda içerik üretmeye, blogumu geliştirmeye, okuyucularımın istekleri doğrultusunda yazılarımı şekillendirmeye devam edeceğim 🙂

Yeni Yılınız Kutlu Olsun

Yeni Yılınız Kutlu Olsun

Blogum bugün yeni yaşına girerken biz de yeni bir yıla giriyoruz. 2020 Yılı hepimiz için zorlu bir yıl oldu. 2021’de bunların hiç birini yaşamadığımız, hepimiz için çok daha mutlu, sağlıklı ve huzurlu geçecek bir yıl diliyorum 🙂 Yeni yılınız kutlu olsun!