0

Blogger Reklam Gelirimiz Nasıl Artırılır?

Paylaş

aliytrklkmz resimBlogumuzda kendi çapımızda yazılar yazarken belli bir süreden sonra en azından sitenin kendi masrafını çıkarmasını isteyebiliriz. Bunun içinde Google Adsense gibi reklam servislerine başvururuz. Peki ya Google Adsense gibi servislerden gelen reklam paramızı nasıl artırabiliriz?

Bunun için yapabileceğimiz bir iki ufak işlem bulunuyor bunlardan bazıları;

  1. Reklamınızın yerinin seçimini iyi yapın, insanları rahatsız etmesin ama yine de göz önünde bulunsun insanları tıklamaya teşvik etsin.
  2. Yazılı yerine görsel reklamlar kullanabilirsiniz. Bu çoğu zaman daha çok işe yarar.
  3. Site içeriğiniz ile ilgili reklamlar gösterin. Bu sitenize gelen kullanıcıların reklamınıza tıklama oranını artırır.
  4. Site içeriğinizi geliştirin. Böylece gelecek kullanıcı sayısı artacaktır ve reklamınıza tıklayan kişi de artacaktır.
  5. Site içeriğinizi iyi belirleyin. Kopyala yapıştır vb içerikleri çok kullanmayın bu hem kullanıcıyı kaçıracaktır hem de sitenizi spam durumuna düşürebilir.
Yapmanız gerekenler bunlar fakat bunu yanı sıra yapmamanız gerekenlerde var bunların başında tabii ki reklam kodunuzda değişiklik yapmamak gerekiyor. Bir çok sitede gelirinizi artırmak için değişiklikler yapmanız teşvik edilse de bu çoğu zaman sözleşmeye aykırıdır ve size iyilikten çok kötülük sağlar. Yine aynı şekilde maddelerde de belirtiğim gibi kopyala-yapıştır içeriklerden kesinlikle uzak durun bu sizi Google veya diğer reklam servislerinin politikalarına aykırıdır. Bu da yine size iyilikten çok kötülük sağlayacaktır.