0

Blogda Ne Yazılır?

Paylaş

aliytrklkmz resimBlog açarken aklımıza en çok takılan sorulardan biride ” açıyorum ben bu bloguda ne paylaşacağım acaba”dır. Açarken daha ilk aşamada aklımıza takılır bu soru. Çünkü blog denilince herkesin aklına kişisel bir sayfa gelir ve bu sayfa “bizi” yansıtır. Bizi yansıyan bir sayfada da her şeyin en iyisinin, en doğrusunun olmasını isteriz.
Aslında blog kelimesini sadece şu konu yazılır diye kısıtlamak mümkün değil hatta bence bir hatadır. Blog bizim için açılmış yazılmayı bekleyen boş bir sayfadır. Bu nedenle asla konu sınırlaması yapılıp blog açtıysan sadece şunları yazabilirsin denmemelidir. Şimdi biraz daha konuya dönecek olursak blogumuzu istediğimiz konuda tutabiliriz. İstersek kişisel bir blog tutabilir, istersek bir teknoloji blogu yazabilir yani kısaca istediğimiz konuda yazılarımızı yazabiliriz. Burada önemli olan iki nokta vardır benim için bunlar;

  1. Blog açıldığı kategoriye sadık mı. (yani her konu birbirine girmiş mi?)
  2. Yazılar kaliteli mi?
Bu iki madde bence bloglar için sorulması gereken iki sorudur. Bir blog her konuda yazmak yerine bir konuda yazar ve bu yazıları da “hakkıyla” yazarsa o zaman o iyi bir blogdur.