0

Blog Yazmanın Faydaları

Paylaş

aliytrklkmz resim Blog yazmak çoğu kişiye gereksiz gelebilir. Ya da “Neden blog yazayım ki?” sorusunu akıllarına getirebilir. Fakat aslında blog yazmanın bir çok faydası var. Bunlardan birkaçına değinmek gerekirse

 

  1. Her zaman serbestçe yazabileceğiniz bir ortama sahipsiniz. Her konuda tüm duygu ve düşüncelerinizi özgürce paylaşabileceğiniz bir ortama sahip olursunuz.
  2. İnsanlara bir çok konu hakkında bilgi verebileceğiniz bir ortama sahip olursunuz.
  3. Az da olsa gelir elde edebileceğiniz bir ortama sahip olursunuz
  4. Sizi etrafınızda dinleyen kimse yoksa yazılarınızı okuyacak belki onlarca kişi olur. Böylelikle içiniz dökebilir, sorunlarınızı paylaşabilir ve bunlara çözüm önerileri alabilirsiniz.
  5. Hiç bir şey yapmasanız bile ortamlarda “benim de sitem var” diyerek bir adım öne çıkabilirsiniz.
  6. Blogunuz ile uğraşırken gerek html, gerek css gerekse sitenizi kurarken kullandığınız diğer dilleri aynı zamanda içerik yönetim sistemlerini öğrenmiş olur, internet dünyası hakkında ve site açmak üzerine yepyeni bilgi edinirsiniz. Böylelikle kendinizi geliştirmek için de iyi bir fırsatınız olmuş olur.
Blog yazmak ilk başta özellikle de okuyucunun az olduğu zamanlarda yazmak sıkıcı olsa da okumanız artıkça ve yorumlar geldikçe size zevk vermeye başlar. Size daha fazla yazma isteği uyandırır. Sitemi ilk açtığımda bende çoğu zaman “aman neden uğraşıyorum ki?” desem de sonradan sonraya sitem ile uğraşmak, ona tema aramak, yazılar yazmak büyük bir heves haline geldi. Artık sitemde yazı yazmadığım zamanlarda bir şeyleri yapmayı unutmuşum gibi hissediyorum. Siz de blog açmak konusunda kararsız iseniz mutlaka açıp denemenizi öneririm.