0

Blog Yazmadan Dikkat Etmeniz Gerekenler

Paylaş

Blog açmayı bir çok insan istiyor fakat yeterli hazırlığı yapmadan girdiği için bu yolculuğu kısa sürüyor. Bugün blog yazmaya başlamadan önce yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim.Blog Yazmadan Dikkat Etmeniz Gerekenler

1) Domaininizi İyi Seçin:

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kesinlikle domain seçimi domaininizi ileride değiştirmenin çok zor olacağını hatta site belli bir büyüklüğe ulaşınca neredeyse imkansız olacağını unutmayın. Bu nedenle benimde yaptığım hatalardan birine düşmeyin ve içeriklerinizle uyumlu bir domain seçimi yapın.

2) Temanıza Karar Verin:

İster Wordrpress olsun ister Blogger olsun isterse de diğer cms sistemleri olsun mutlaka sitenizin genel tasarımına karar verin. Önce yazıları paylaşmaya başlayayım sonra temaya el atarım diye düşünmeyin. Unutmayın sitenize gelen kullanıcılar yazınızdan önce temanızı görecek. Tema seçerken çok karışık, kullanımı zorlaştıran temalar seçmemeye özen gösterin. olabildiğince içeriği öne çıkaran temalar bulmaya çalışın.

3) Yazılarınıza ve Kategorilerinize Karar Verin:

Ne yazmak istediğinize  hangi konularda yazacağınıza karar verin. Blogunuzu açmadan önce her kategoride en az 3 tane yazı hazırlayın ve acil durumlarda yazı yazamadığınız durumlarda kullanmak üzere bunları saklayın.

4) Yazı Planınızı İyi Yapın:

Yazılarınızı kaç günde bir paylaşacağınızın planını iyi yapın. Yaptığınız bu plana da  mutlaka uyun. Yazı yazamayacağınız zamanları da düşünerek her zaman kıyıda köşede bir kaç tane  yedek yazı bulundurun.