Blog açmayı bir çok insan istiyor fakat yeterli hazırlığı yapmadan girdiği için bu yolculuğu kısa sürüyor. Bugün blog yazmaya başlamadan önce yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim.Blog Yazmadan Dikkat Etmeniz Gerekenler

1) Domaininizi İyi Seçin:

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kesinlikle domain seçimi domaininizi ileride değiştirmenin çok zor olacağını hatta site belli bir büyüklüğe ulaşınca neredeyse imkansız olacağını unutmayın. Bu nedenle benimde yaptığım hatalardan birine düşmeyin ve içeriklerinizle uyumlu bir domain seçimi yapın.

2) Temanıza Karar Verin:

İster Wordrpress olsun ister Blogger olsun isterse de diğer cms sistemleri olsun mutlaka sitenizin genel tasarımına karar verin. Önce yazıları paylaşmaya başlayayım sonra temaya el atarım diye düşünmeyin. Unutmayın sitenize gelen kullanıcılar yazınızdan önce temanızı görecek. Tema seçerken çok karışık, kullanımı zorlaştıran temalar seçmemeye özen gösterin. olabildiğince içeriği öne çıkaran temalar bulmaya çalışın.

3) Yazılarınıza ve Kategorilerinize Karar Verin:

Ne yazmak istediğinize  hangi konularda yazacağınıza karar verin. Blogunuzu açmadan önce her kategoride en az 3 tane yazı hazırlayın ve acil durumlarda yazı yazamadığınız durumlarda kullanmak üzere bunları saklayın.

4) Yazı Planınızı İyi Yapın:

Yazılarınızı kaç günde bir paylaşacağınızın planını iyi yapın. Yaptığınız bu plana da  mutlaka uyun. Yazı yazamayacağınız zamanları da düşünerek her zaman kıyıda köşede bir kaç tane  yedek yazı bulundurun.
Kategoriler: blogging

Ali Yatarkalkmaz

01.01.2016 tarihinde açtığım bu blogumda internet, bilgisayar, Linux, otomobiller ve daha bir çok konuda içerik üretiyorum. Sürekli yeni bilgiler edinip bunları da sizlerle paylaşıyorum. Hakkımda daha fazlası...

0 yorum

EĞİTİM PINARI · 17 Haziran 2019 08:14 tarihinde

Faydalı ama kısa bir yazı olmuş Ali Bey. Çok teşekkürler.

Ali Yatarkalkmaz · 17 Haziran 2019 11:09 tarihinde

Yorumunuz için ben teşekkür ederim 🙂

isacotur · 17 Haziran 2019 17:47 tarihinde

Kısa ve öz bir şekilde anlatmışsınız tşkler

Ali Yatarkalkmaz · 17 Haziran 2019 17:47 tarihinde

Beğenmenize sevindim 🙂 Yorumunuz için ben teşekkür ederim.

Duo Diyet · 19 Haziran 2019 14:22 tarihinde

En önemlilerini paylaştığınız için teşekkür ederim. Blog yazmak uzun soluklu bir iş ve burada bahsettiğin gibi bazı kriterlere dikkat etmek şart.

Ali Yatarkalkmaz · 19 Haziran 2019 14:22 tarihinde

Yorumunuz için ben teşekkür ederim.

Sessiz Haykırış · 19 Haziran 2019 15:53 tarihinde

Ama işte başlamadan tecrübe kazanmadan da zorlanıyorlar tecrübe kazandıkça ve yazdıkça mesela ben eski yazılarıma bakıyorum bunu ben mi yazdım dediklerim var sizede güzel bilgilendirmeler için teşekkür ederiz.

Ali Yatarkalkmaz · 19 Haziran 2019 15:53 tarihinde

Yorumunuz ve katkılarınız için ben teşekkür ederim.

Adsız · 24 Haziran 2019 18:43 tarihinde

Kısacası böyle olmasın 😛

Ali Yatarkalkmaz · 24 Haziran 2019 18:44 tarihinde

🙂 Komik. Ama cs go nasıl konuşulur adlı yazıma bakarsanız sadece 3 satır. Etiket deseniz sadece oyun etiketine (ya da diğer değişle anahtar kelimesine) sahip ama cs go konuş, cs go nasıl konuşulur, cs go konuşma vb gibi tüm aramalarda birinci sırada 🙂

Dert Anası Gülhan · 3 Temmuz 2019 18:19 tarihinde

Blog yazmadan dikkat edilmesi gerekenleri gayet güzel özetlemişsiniz. Konuyu belirlemek, tasarımı dikkatli yapmak gibi detaylar çok önemli. Bunlar hesaplanmadığı zaman bir hevesle açılan bloglar, maalesef kaybolup gidiyor. Teşekkürler.

Ali Yatarkalkmaz · 3 Temmuz 2019 18:20 tarihinde

Çok haklısınız. Bu işe başlarken sağlam bir temelle başlayıp, aynı şekilde de devam etmek gerekiyor. Yoksa başarıya ulaşmak neredeyse imkansız oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir