10

Blog Muhasebesi (Mim)

Paylaş

Blogumda çok da olmayan bir yazı var bugün sırada. Recep Abi’nin Buradaki yazısında beni mimlediği için bende bu yazıyı yazmaya karar verdim 🙂 Uzatmadan konuya geçelim. Blog Muhasebesi (Mim)


Blog Alemine Nasıl Girdim?

Aslında bu sorunun uzun bir cevabını bu yazımda vermiştim. Kısaca yine söylemek gerekirse önceleri forum, oyun ve haber sitesi açma deneyimlerimde oldu onlarda başarılı olamayınca en son birde blog açmaya karar verdim. Sonunda gördüm ki benim baştan beri açmam gereken site bir blogmuş.


Hangi Blog Bana İlham Oldu?

Maalesef bu soruyu boş geçeceğim çünkü “şu blogu gördüm beni çok etkiledi ondan büyük bir ilham aldm” diyebileceğim bir blog yok.


Bloga Yazdığım İlk Yazı İle Son Yazı Arasında Fark Var Mı?

Kesinlikle büyük farklar var. Son yazılarıma doğru geldikçe Türkçeye çok daha dikkat etmeye, çok daha fazla noktalama işareti kullanmaya, kelimelerimi daha özenli seçmeye başladım. Hem blogumda ki yazıları hem de ben bu sayede kendimi geliştirmiş oldum. 
 


Yakın Çevremdeki İnsanlar Blogumu Biliyor Mu?

Açıkçası bir kaçı dışında bilmiyorlar. Çevremdeki insanların da blogumu bilmelerini de pek de istemem zaten. Beni daha çok araştırıp bulan veya sosyal medyada görüp gelen insanların okumasını  isterim 🙂


Blog Yazmak Bana Neler Kattı?

Burada bir paragraf oluşmasını istemediğimden dolayı madde madde yazacağım;
  1. Dil bilgisi kuralları ve noktalama işaretleri. (Eskiden hiç dikkat etmezdim bu konuya)
  2. Seo bilgisi. (Zaten bu konuda öğrendiklerimi de blogumda paylaşmaya başladım)
  3. Bir çok yeni blog yazarı ile tanışma imkanı. (Bir çok blogu takip etmeye de başlayınca çoğu ile tanışmış oldum.)
 

Blogumda Kaç Yazı Var ve Toplam Sayfa Görüntülemesi Ne Kadar?

Aslında bu bilgileri pek paylaşmayı sevmem ama bu 299. yazım oldu.  Toplam sayfa görüntüleme sayım ise yazıyı yazdığım an itibari ile 455.622.
 
 
 
 
 
 
 
Ben yazıma birilerini mimlemiyorum. Katılmak isteyen herkesi yazmaya davet ediyorum 🙂