0

Bitcoin Son Durum (12.11.2017)

Paylaş

 Bitcoin an itibari ile 25.000 ₺ bu da demek oluyor ki geçen haftaya göre yaklaşık 3000₺’lik bir düşüş göstermiş durumda. Bu durumda hemen sıkıntıya girip “anam ben batıyorum” diye düşünmeniz size daha da yanlış hamleler yaptıracak ve daha büyük zararlara sokacaktır. Bu nedenle ilk olarak siz kaç ₺ iken alıdınız, şu anda karınız veya kazancınız ne, bitcoin ne kadar yükselirse kara geçersiniz gibi parametreleri göz önünde bulundurarak atacağınız adıma karar verin. Acele karar vermeyin veya (bu yazı da dahil) herhangi bir yerde okuduğunuz yazıdan yola çıkarak hareket etmeyin. Bir ok yerden okuyun, kendiniz de değerlendirin ve en doğru olanı seçmeye çalışın.

Bu Ara Ne Yapmalıyız?

Bu ara ne yapacağınıza karar verecek olan sizsiniz. Ben Bitcoin yazılarımda ilk günden beri hiç bir zaman öneride bulunmadım bu saatten sonra da bulunmayacağım. Fakat şu anda iki yolu tercih edebilirsiniz;
  1. Fiyatı çok düştü diye karamsarlığa katılıp daha fazla düşeceğine kanaat getirip bütün BTC’lerinizi satıp bu işten çekilebilir,
  2. Fiyatı çok düştü diye daha fazla alıp yükselmesini bekleyip yükselince satmayı deneyebilirsiniz.
Bu iki yoldan hangisini seçeceğinize de tabii ki siz karar vereceksiniz.

Güncel Bitcoin Haberleri:

  1. Yine bitcoin’i öven ve yeren bir çok kişi çıkıp açıklamalarda bulundu artık bunları haberden bile saymayıp geçiyorum bu yüzden.
  2. SegWit2x ertelendi. Net bir fikir birliğine ulaşılamadığı için SegWit2x projesi ertelendi.
  3. Bitcoin’in fiyatı düştü.
  4. Google’de Bitcoin satın al aramasının Altın satın al aramasının önüne geçtiğini açıkladı. Bu da Bitcoin’e olan ilginin ne kadar büyüdüğünü gösteren bir başka unsur oldu.
  5. Bitcoin Cash nedeni ile bitcoin’in fiyatı düştü. Bitcoin Cash ise gittikçe değer kazanmaya başladı.

Bu Aralar Ne Yapmalı?

Bu ara bitcoin batıyordan bitcoin zengin edecek gibi iki uçta haberler de görmeniz mümkün. Benim ise önerim yukarıda da belirtiğim gibi kendiniz oturup düşünü değerlendirin. Asla bir kişiye bağlı olarak hareket etmeyin.  Bitcoinin düşüşünü avantaja da dezavantaja da dönüştürmek sizin elinizde.

 

Bitcoin İle İşlem Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

BTC yada diğer coinler ile işlem yaparken özellikle de böyle dalgalı olduğu dönemlerde alım-satımı direk yapmak yerine emirler girerek yapmanız önemli aksi halde düştü sanıp alırken birden yükselirse büyük bir hüsrana uğramanız kaçınılmaz olur. Yine aynı şekilde acele işlem yapacağız diye güvenlik-keylerini yanlış girmek gibi eylemlerde yapabileceğimiz için her zaman dikkatli olmalıyız. (Bu konuda dikkat etmemiz gereken diğer hususları BTC borsasına girmeden yapılacaklar adlı yazımda bulabilirsiniz. )