1

Bitcoin Son Durum (07.12.2017)

Paylaş

   Bitcoin şu anda 65.400 Türk Lirası civarlarında dolaşıyor. Bu aralar Bitcoin yüksek düşüş ve yükselişlere de sahne oluyor. Özellikle son bir kaç gündür hızla düştüğü ve ardından yükseldiği noktalar oldu. Yatırımını doğru yapıp düştüğü an alıp, yükseldiği an satanlar için bu muhteşem bir fırsat oldu ve büyük kazançlar sağladı.  Fakat bunun yanında yanlış adımlar atanlar da çok büyük zararlar etti.

Bu aralar ne yapmalı?

Bu aralar attığımız tüm adımlara dikkat etmeli bunun yanında grafikleri iyi okumalıyız. Bitcoin’den kar etmek için şu an çok iyi bir an fakat yanlış bir adımınızda tüm paranızı da kabedeceğinizi unutmayın. Düştüğü an alıp yükseldiği an satmaya özen gösterin. Borsaya paranızı atıp “aman BTC nasıl olsa yükseliyor bende kazanırım” diye düşünmeyin. Her zaman en yüksek karı nasıl yaparsınız buna odaklanın.
Şu anda baktığım borsada (adını vermeyeyim reklam olmasın ama herkesin bildiği bir Türk borsası 🙂 ) son 24 saate ki en düşük fiyat 50.000 Türk Lirası, en yüksek fiyat ise 67000  Türk Lirası olarak görünüyor. Yani en düşük fiyatta alıp, en yüksek fiyatta satmış olsanız 1 BTC başına 17000 tl kar etmiş olacaktınız. Bundan 1-2 hafta önce almış olsaydınız (yani 36000 tl civarlarında) 20.000 Türk Lirasından fazla kar etmiş olacaktınız. Çok uzağa değil geçen haftaki bitcoin son durum yazıma bakarsanız en düşü ile en yüksek fiyat arasında bir kaç yüz lira vardı şu anda 17.000tl var yani bir günde 17.000tl oynayabiliyor.

Bu aralar dikkat etmeniz gerekenler ve yapmamanız gerekenler:

Bu aralar okuduklarınızı iki üç değil onlarca kez düşünüp öyle uygulayın. Bitcoin’de bu kadar şiddetli düşüşlerin olduğu ve rekor üstüne rekor kırdığı bu aralarda her ihtimali düşünmeli ve her zaman doğru adımlar ile ilerlemelisiniz. Aksi halde büyük bir zarara uygulamanız kaçınılmaz olacaktır.
İkinci dikkat etmeniz gereken nokta ise borsaları dikkatli incelemeli, BTC’nin ne zamanlar iniş – çıkış yaptığını iyi değerlendirmelisiniz. Bu değerlendirmelerinize göre de yatırımlarınızı şekillendirmelisiniz.

Son haberler:

  1. Artık haber bile saymayacağımız bir olay oldu ve Bitcoin yine rekorlar üstüne rekorlar kırdı 🙂 65.000₺yi geçti.
  2. Steam Artık Bitcoin kabul etmeyeceği açıkladı.
  3.  Atlanta’da 20 yeni bitcoin atmsi kuruldu.

Son olarak ufak bir hatırlatma:

Bu dönemde yukarıda da uyardığım gibi bitcoin çok hızlı hareket ediyor. Bu nedenle yazılıp çizilenlere hemen inanamayıp bir kaç yerden doğrulayıp böyle uygulayın. Kendi aklınıza yatmayan bir yatırımı başkasının tavsiyesi ile yapmayın. Ve en önemlisi alış-satış emiri ile Bitcoin alıp satmaya özen gösterin aksi halde siz düştü sanıp alırken çoktan fırlamış olabilir ve yüksek bir fiyattan almış olabilirsiniz.