0

Bitcoin Son Durum 04.11.2017

Paylaş

Bu haftaki bitcoin değerlendirmesine de hoş geldiniz 🙂 Yine btc ile ilgili bu haftaki haberler, son gelişmeler, gidişatı vb konular üzerine bilgiler vereceğim ve bu haftadan itibaren de artık her cumartesi bu şekilde paylaşım yapacağım. Gelecek yıldan itibaren de çok daha büyük bir düzene oturtarak daha ayrıntılı ve diğer yazıların arasında kaybolmasını engelleyeceğim seriler oluşturacağım.

BTC Son Durum:

Btc şu anda 28.800 tl civarlarında seyrediyor. Yani geçen haftaki yazımdan bu yana fiyatı 6.000 tl’den fazla arttı ki bu da neredeyse günde 1000tl civarına geliyor.

BTC Güncel Haberler:

1) SegWit 2X Geliyor:  16 kasım bitcoin için dönüm noktalarından biri olacak ve bitcoin gerçek anlamda çatallanacak. SegWit2x ilk kez kullanılacak bir fork’tur. SegWit2x ile 1mb olan blok boyutlarını 2mb’a yükseltilecek.
2)Bitcoin Yine Rekor Kırdı: Bitcoin artık alışılmış bir biçimde bu hafta yeni bir rekora daha imza attı ve 7000 doları da geçti.
3) Bitcoinin Piyasa Değeri 180 milyar dolar: Yapılan araştırmalara göre Bitcoinin piyasa değeri 180 milyar doları buldu. Bu da yeniden tartışma konusu olmasına neden oldu.

SegWit2X İle Neler Olacak:

SegWit2X ile en basit tanım ile 1mb olan blok boyutları 1mba çıkarılacak böylelikle de daha hızlı işlem yapıla bilmesi sağlanacak. SegWit2x 16 kasımda başlayacak. Bitcoini ise nasıl etkileyeceğini bekleyip göreceğiz.

Bitcoin’e Bu Hafta Başlayanlara Tavsiyeler:

Büyük tavsiyeler verecek olmasam da 16 kasıma az bi süre kalmışken iyi hamleler yapmak önemli. Çünkü 16 kasımda bitcoin birden düşebilir veya yükselebilir. Bu nedenle bu aralar doğru kararları vermek çok önemli. Geçen haftadan bu yana 6.000 tl yükselmesi de diğer bir göz önünde bulundurulması gereken konu.