Betta Balıkları Ne yer? - Ali Yatarkalkmaz

Betta Balıkları Ne yer?

Beta balıkları çok yemek ayrımı yapamayan balıklardır. Ancak bu balıklar doğal yaşamda da avlandığı için eti seven balıklardır. Beu nedenle protein ağırlıklı bir beslenme onlar için daha uygun olacaktır. İkinci dikkat etmemiz gereken nokta ise mümkünse tek çeşit yerine birden fazla çeşit yem ile beslemek ve haftada en az bir kerede balığımıza sebze (kabuğu soyulmuş haşlanmış bezelye veya ıspanak) vermektir. Aşağıda da balığımız için en çok tercih edilen ve Betaara uygun olan kuru yemler yer almakta. Betta balıkları ne yer?

 1. Sera Bettagran
 2. Tetra Betta
Share

Benzer Yazılarım...

5 Yorum

 1. sensey dedi ki:

  eti seven balık demek yanlış olur. Bettaların protein ağırlıklı beslenmeleri gerekir demek daha doğru olur. ayrıca haşlanmış bezelye veya ıspanak pek çok kişi tarafından tavsiye edilse bahsettiğinizden markalar çok iyi markalardır mutlaka bunu düşünmüşlerdir. ayrıca doğal yaşamda haşlanmış bezelye veya ıspanak yiyen balık yoktur.

 2. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Yani balık konusunda çok iyi değilim. Bilgileriniz için teşekkürler ama gerçi hiç bir balık zaten doğal ortamlarında bu şartlarda yapamıyorlar o yüzden doğaya yakın beslemek için bu önerilerde bulundum. Tekrar yorumunuz için teşekkür ederim.

 3. Onur dedi ki:

  Selam Ali,

  Blogun derinliklerine indiğimde bu yazıya rastladım ve bana üç sene önce beslediğim betta balığımı hatırlattın.

  Tek tabanca takılmayı seven, aynada kendisini gösterdiğimde kabaran, akşam üstü evde yakaladığım sivirisinekleri çatır çutur yutan bir hayvandı.

  Neticede pirinç tarlasında yaşayan bir balık özünde.

  Bir de bu betta’ları çok dar alanda sulara ya da fanusa koyanlar var. Bu balığı beslemek isteyenler ufak da olsa bir akvaryum edinirse balığa eziyet etmemiş olurlar.

  Sevgiler.

 1. 21 Temmuz 2020

  […] yıl öncesinde beslediğim Betta balığımın (o dönemde bu konuda bir yazı yazmıştım ama çok detaysız ve basit bir yazı olmuştu o 😀 ) ölmesi ile balık beslemeyi de […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir