9

Benim Kürkçü Dükkanım: Blogum

29 Ekim 2021
Share
Benim kürkçü dükkanım

Hepimizin bildiği bir atasözü vardır “tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır” diye. Benim kürkçü dükkanım blogum. Bazen sıkılıp bıraksam da kendisini, uzun süre içerik üretmesem de sonunda geldiğim yer yine burası oluyor. Bazen tamamen bırakmak istesem de bir gün bir uyanıyorum yine yazasım geliyor. Bir çok içerik ürettiğim konulardan birisinde yazasım. O yüzden bırakamıyorum. Yine uzun bir sürenin sonunda geri geldim buraya. Yepyeni içeriklerle.

Yeniden Bloguma Döndüm

Uzun süredir beni takip edenler bilecektir bu sene üniversiteden mezun oldum. Durum böyle olunca iş arayışı, KPSS, ALES, o, bu derken ister istemez blogumdan baya uzaklaştım. Ara ara içerik üretmeye çalışsam da uzun süre uzakta kaldım. Ama artık tüm işlerimi az çok yoluna koyunca geri döndüm. Hem de YouTube’ye de başlamış bir şekilde geri döndüm. Blogum 2 ay sonra 6 yaşında olacak. Ben blogum bir yaşında yazısını yazdığımdan beri YouTube’ye de başlayacağımı, içeriklerimi videolar ile destekleyeceğimi söylüyordum. Fakat bunu bir türlü yapamamıştım. Gerek video çekmeye çekinmemden gerekse de zamanımı ayarlayamamamdan dolayı hep ertelemiştim. Ama bu dönüşümde bu fikrimi de gerçekleştirmiş oldum. Bu yılın sonunda gelecek olan blogum 6 yaşında yazısında artık bu sene hedeflerimin arasında YouTube’ye başlayacağım değil gerçekleştirdiklerim arasında YouTube’ye başladım olacak.

Blogumda Yeni Dönem

Yine blogumu uzun süredir talip edenler bilir sürekli tema değiştirip görsel açıdan değişiklik yapardım. Tema işlerine ve görsel olaylara fazlaca takılırdım. Artık buna da bir dur diyeceğim. Blogumda hoşuma giden, sade bir temaya geçtim. Bundan sonra uzun bir süre bu temayı değiştirmeden kullanacağım. Bu süreçte de sadece içerik üretmeye odaklanacağım. Bu gelişimle birlikte blogumda da yeni bir dönemi başlatıyorum. Artık düzenli içerik gelen, videolarla ve görsellerle desteklenmiş içerikler de olan bir döneme geçiyorum. Blogumu içerik açısından zenginleştirip yazdığım çoğu konuya yeniden odaklanacağım.

Bu süreçte yaptığım yeniliklerden birisi de otomobil.info.tr olacak. En büyük hobim olan otomobillerle ilgili yazıları artık bu blog yerine otomobil.info.tr’den paylaşacağım. Hobimi bir internet sitesi ile taçlandırma ve kendime yeni bir uğraş çıkarma yolunda bu adımı attım.

Reklamlar

Yine blogumu uzun süredir takip edenler bilecektir banner reklam mevzusunu hiç sevmem. Fakat artan domain ve hosting fiyatlarından dolayı en azından sitenin kendi masrafını çıkarması gerekmekte. Bu nedenle siteye yeniden reklam eklemek durumunda kaldım. Fakat sitenin her yerini banner reklam ile doldurmak gibi bir hareket yapmayacağım. Bir sayfada bir tane alttan açılan Google’nin yeni reklam birimi olacak. Bunun yanında en fazla bir tane de banner reklam göreceksiniz. İkisi de içeriğin önüne geçmeyecek şekilde olacak.

Umarım blogumu açtığım ilk gün ki heyecanla başladığım bu yeni dönemde hem internet sitemi hem de kendimi geliştirmeye devam ederim. Blogu açma amacım olan “sürekli yeni bilgiler edinmek, bu edindiğim bilgileri de paylaşmak” amacı ile devam edeceğim.