7

Asus N550jk-cn168H İncelemesi

Paylaş

Bugün sizlere kullanmakta olduğum laptopun incelemesini yazacağım.

Teknik Özellikler:

İşlemci: İntel Core i7 4700hq
Ekran kartı: Nvidia Geforce GTX 850m
Ekran: 15.6 inç full hd ıps, mat ekran
Ram: 12Gb DDR3 1600mhz
Hdd: 1.5tb 5400rpm
İşletim Sistemi: Windows 8.1
Portlar:
=>3 Adet Usb 3.0
=>1 Adet subwoofer Girişi
=>1 Adet Ethernet Girişi
=>1 Adet Hdmı
=>1 Adet Mini Display port
=>1 Adet kulaklık, mikrofon girişi
=>Sd kart okuyucusu
=>Blueray Okuyucu

Kutu Ve İçeriği :

Kutu içeriğinin belki de en önemli ve şaşırtıcı parçası harici bir subwoofer. N serisi ile birlikte gelen bu subwoofer sesi gerçekten çok iyileştiriyor.

 
  kutu içerisinden bir adet de bataryayı şarj etmek için şarj aleti çıkıyor Adaptör biraz büyük olsa da yine de böyle bir bilgisayarın yanında çok göze batmıyor.
 
 
 
 
 
 
 
  Kutu içeriğinden tabii ki alışılmış olarak garanti belgesi kullanım kılavuzu vb belgeler çıkıyor. Bunların yanında ise bir kabloları toplamak için aparat ve ekran temizle bezi veriliyor.
  Kutunun kendisininde çok şık olduğunu söyleyebiliriz. Siyah ve üstünde laptopun resmini bulunduran kutu dikkat çekici gözüküyor.

Klavye,Touchpad Ve Bildirim Işıkları:

  Klavyesi ışıklı bir klavye. Tuş aralıkları gayet iyi. Tam boy bir klavye olması, tuşlar arasındaki boşlukların yeterli olması, enter tuşu gibi tuşların büyük olması yazmayı çok kolaylaştırıyor. Touchpad’i 2-3 parmaklı kullanımları da destekliyor böylece kullanımı kolaylaştırıyor tek eksisi ise biraz sert olması ki buna da biraz kullandıktan sonra alışılıyor zaten touchpad’in tamamının bir tuş olarak kullanılabilmesi de sertliğin eksisini pek hissettirmiyor. Bildirim ışıklarında da num lock dışında her ışık bulunuyor.
 
 

 

Laptop Tasarımı:

 

Laptopun belki de en iyi yanlarından birisi tasarımı. Alüminyum kasası, gri şık rengi ile mükemmel bir tasarıma sahip. Klavye tuşlarının renkleri kasa ile aynı olması ise ayrı bir şıklık katıyor. Ekranda bulunan Asus logosunun ışıklı olması laptopu arkadan görenlerin de dikkatini çekmeyi başarıyor.

 

Performans:

 

 

 

 

  Performansı gayet iyi i7 4700hq işlemcisi ve 850m ekran kartı ile girdiği her işin altından rahatlıkla kalkıyor. Ses ve görüntü alanında ki performansı da göz ardı edilemez. Gerek 4 Hoparlörü gerek harici subwoofer’i ile bir ses sistemini aratmıyor. Full hd ıps mat ekranı ile de gayet net renkler sunuyor. 
 Oyun konusunda da gayet başarılı bir performans sunduğu söylenebilir en ağır oyunlarda bile orta ayarlarda başarı ile sonuç veriyor. Hiç bir oyunun tadını kaçırmadan akıcı bir şekilde oynatıyor. Çift fanı sayesinde oyun oynarken de çok ısınmaması bir diğer artısı en ağır oyunlarda maksimum 80-85 işlemci 70-80 ekran kartı sıcaklığı ile gayet uygun sıcaklıklar sunuyor. Bileklerimizin geldiği ve w,a,s,d tuşlarının olduğu kısımların da hiç ısınmayıp eli rahatsız etmemesi de bir diğer artısı.
Laptop ultra ayarlarda olmasa da daha uzun yıllar son çıkan oyunları oynatabilecek, montaj, render gibi (tabii çok ileri olmayan) altından kalkabilecek bir bilgisayar. 
 

 

Fiyat:

 

Bu kadar özelliğin bu kadar gelişmiş donanımın tabii ki bir maliyeti de var laptop ortalama 3500-4500 arası satılıyor. Bu donanıma göre fiyatının normal hatta iyi olduğunu söylememiz çok zor değil.