0

Asus Laptop Kullanım Deneyimlerim

Paylaş

3 yılı geçkin süredir Asus N550jk model bir laptop kullanıyorum. Bu sürede de bu bilgisayar ile yaşadıklarımı sizlerle paylaşmaya ve Asus marka bir laptop alacaklara en azından bir ön bilgi Asus Laptop Kullanım Deneyimlerimedindirmeye çalışacağım. Tabii N serisi diğer serilerle aynı değil X, K, S, G vb seriler bununla aynı olumlu / olumsuz özelliklere sahip olmayabilir. Bunu da belirtikten sonra olumlu ve olumsuz yönlere geçelim.

Olumlu Yönler:

  1. 3.5 yıldır kullanmama rağmen hiç bir ısınma problemi ile karşılaşmadım.
  2. Bu kadar zamandır bakımlarını da hiç düzenli yapmama rağmen çoğu bilgisyarda gördüğüm perfomans düşmesi sorunu ile karşılaşmadım.
  3. Kasasının tamamı metal olduğu için ilk aldığımda bu kısımlarda bir sorun olur mu diye korkmuştum ama  metal kısımlarında hiç bir problem ile karşılaşmadım.
  4. Ekranında ışık sızması, piksel ölmesi vb gibi sorunlar yaşamadım.
  5. Yıllar geçmesine rağmen son çıkan laptoplardan bile iyi sese sahip olması. Özellikle yanında verilen subwoofer muhteşem bir performans sunuyor.
  6. Bataryasının hala %75’inin canlı kalması.

Olumsuz Yönler:

  1. Menteşeleri maalesef çok güçsüz çıktı ve 2-3 kere bozuldu.
  2. Klavyenin tuşları (bende yukarı ok, 1 ve 0 tuşları) hafiften yamuk duruyor. Böyle yerinden çıkmakla çıkmamak arasında kaldı ve uzun süredir böyle. Aynı laptopu kullanan kişilerden da aynı cümleleri duydum bu nedenle klavyesi de çok kaliteli değil.
Evet olumsuz kısımları biraz az oldu ama bu model laptopumla yaşadığım en büyük problem yukarıda da yazdığım gibi menteşe problemi oldu. Asus’un çoğu modelinde olan menteşe problemi ne yazık ki bunda da var.  Sorun da bir kaç kez tekrarlayınca maalesef can sıkıcı olabiliyor.

Özetle:

Kısaca özetleyecek olursak Asus N550jk model laptopumdan gayet memnunum. Gerek performansı, gerek sesi, gerek tasarımı çok hoşuma gidiyor. Tek problemim menteşe problemi oldu ama o kadar sorun kadı kızında da olur diyelim. Isınma, perfomans kaybı, ekranında ölü piksel vb gibi bir sorun olmamasına (ki bilgisayarım günde en az 8-10 saat açık kalıyor) şaşırmadım değil.  Bataryası da yine olumlu yönde beni şaşırtan noktalardan biri oldu.