Asus Laptop Kullanım Deneyimlerim - Ali Yatarkalkmaz

Asus Laptop Kullanım Deneyimlerim

3 yılı geçkin süredir Asus N550jk model bir laptop kullanıyorum. Bu sürede de bu bilgisayar ile yaşadıklarımı sizlerle paylaşmaya ve Asus marka bir laptop alacaklara en azından bir ön bilgi Asus Laptop Kullanım Deneyimlerimedindirmeye çalışacağım. Tabii N serisi diğer serilerle aynı değil X, K, S, G vb seriler bununla aynı olumlu / olumsuz özelliklere sahip olmayabilir. Bunu da belirtikten sonra olumlu ve olumsuz yönlere geçelim.

Olumlu Yönler:

 1. 3.5 yıldır kullanmama rağmen hiç bir ısınma problemi ile karşılaşmadım.
 2. Bu kadar zamandır bakımlarını da hiç düzenli yapmama rağmen çoğu bilgisyarda gördüğüm perfomans düşmesi sorunu ile karşılaşmadım.
 3. Kasasının tamamı metal olduğu için ilk aldığımda bu kısımlarda bir sorun olur mu diye korkmuştum ama  metal kısımlarında hiç bir problem ile karşılaşmadım.
 4. Ekranında ışık sızması, piksel ölmesi vb gibi sorunlar yaşamadım.
 5. Yıllar geçmesine rağmen son çıkan laptoplardan bile iyi sese sahip olması. Özellikle yanında verilen subwoofer muhteşem bir performans sunuyor.
 6. Bataryasının hala %75’inin canlı kalması.

Olumsuz Yönler:

 1. Menteşeleri maalesef çok güçsüz çıktı ve 2-3 kere bozuldu.
 2. Klavyenin tuşları (bende yukarı ok, 1 ve 0 tuşları) hafiften yamuk duruyor. Böyle yerinden çıkmakla çıkmamak arasında kaldı ve uzun süredir böyle. Aynı laptopu kullanan kişilerden da aynı cümleleri duydum bu nedenle klavyesi de çok kaliteli değil.
Evet olumsuz kısımları biraz az oldu ama bu model laptopumla yaşadığım en büyük problem yukarıda da yazdığım gibi menteşe problemi oldu. Asus’un çoğu modelinde olan menteşe problemi ne yazık ki bunda da var.  Sorun da bir kaç kez tekrarlayınca maalesef can sıkıcı olabiliyor.

Özetle:

Kısaca özetleyecek olursak Asus N550jk model laptopumdan gayet memnunum. Gerek performansı, gerek sesi, gerek tasarımı çok hoşuma gidiyor. Tek problemim menteşe problemi oldu ama o kadar sorun kadı kızında da olur diyelim. Isınma, perfomans kaybı, ekranında ölü piksel vb gibi bir sorun olmamasına (ki bilgisayarım günde en az 8-10 saat açık kalıyor) şaşırmadım değil.  Bataryası da yine olumlu yönde beni şaşırtan noktalardan biri oldu.
 
Share

Benzer Yazılarım...

İlk yorumu yapın

 1. ReHiTu dedi ki:

  Ben de 4 seneden fazla süredir Asus kullanıyorum. Modelini bilemiyorum açıkçası. Genel olarak memnunum. Son bir yıldır da klavye kısmıyla ekran kısmını sol menteşe tutuyor. Sağ menteşe sizlere ömür. Demek ki kronik bir sorunmuş bu.

 2. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Evet abi maalesef Asus yıllardır bu sorunu çözemedi.

 3. İsmail Durcan dedi ki:

  Yaklaşık 5 aydır bende ASUS Gaming Laptop kullanıyorum. Gayet memnunum, inşallah sizin yaşadığınız sorunları yaşamayız diyelim.

 4. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Umarım yaşamazsınız. Zaten menteşe dışında sorun çıkarmıyor.

 5. Sevda ÜNLÜ dedi ki:

  Bizde de vardı eşim de değiştirmek zorunda kaldı.

 6. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Maalesef Asus her bilgisayarında yaşatıyor bu sorunu.

 7. Asus markası şu sıralar öne çıkıyor ve birçok olumlu yorum yapılıyor. Uzun süre kullanılmasına rağmen, ısınma sorunun olmaması önemli bana göre. Çünkü laptoplarda en çok ısınma sorununda şikayet edilir. İlerleyen zamanlarda ben de Asus laptop alabilirim bu olumlu yorumlardan hareketle. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

 8. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Değerli yorumunuz için ben teşekkür ederim.

 9. Saadet sezer dedi ki:

  Eski laptobum teklemeye başladı. Yenilersek Asus aklımızda olsun.😊

 10. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Yorumunuz için teşekkürler.

 11. XHayat dedi ki:

  5 yıl boyunca Asus kullandım ve kullandığım süre boyunca hiç bir sorun yaşamadım. Asus laptpumu sertçe düşürene kadar son derece memnundum ama aldığı darbeden sonra teklemeye başladı. Yaklaşık 1 yıldır HP laptop kullanıyorum ama Asusun performansının yanından bile geçmiyor. Şimdilik idare eder.

 12. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Yorumunuz için teşekkür ederim 🙂 Hp kullanan hiç bir arkadaşım da memnun değil. Kendim kullanmadığım için tabii ki yorum yapamayacağım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir