Arabayı Uzun Yolculuğa Hazırlama

Share

Arabalarımız ile zaman zaman uzun yolculuklara çıkabiliyoruz. Bu uzun yolculuklarda da gerek araç sağlığı gerekse de bizim sağlığımız için aracı gözden geçirmemizde fayda var. Aksi haldeArabayı Uzun Yolculuğa Hazırlama yolda kalabilir, istenmeyen kazalara sebep olabilir veya aracımızla ilgili büyük maddi sorunlara yol açabiliriz.

Yolculuk Öncesi Ne Yapılmalı?

İlk olarak düzenli bakımlarını yaptırmıyorsanız mutlaka bakımlarını yaptırarak yola başlayın. Bunun yanında motoru, lastiklerinizi, yağ ve suları kontrol edin. Bunlarda bir eksiklik olmadığından emin olun.
Bunların yanında aracınızda teknik bir hata olmamasına dikkat edin. Her türlü lastik patlamasına karşı yanınızda stepne veya tamir kiti bulundurun.

Yolculukta Dikkat Edilecekler

Yolculuk sırasında aracı fazla devirli kullanmamaya, yolda kaliteli yakıtlar kullanmaya, çok uzun yol gidilecekse ara ara molalar verip hem aracı hem de kendinizi dinlendirmeye dikkat edin.

Yolculuk Sonunda Yapılacaklar

Eğer ciddi anlamda uzun bir yolculuktan döndüyseniz aracnızın genel kontrolünü tekrar yapıp, eksilen su vb varsa bunları tamamlayın. Bunun yanında yine motor yağınızı, teknik aksamları kontrol edin.

Ali Yatarkalkmaz

01.01.2016 tarihinde açtığım bu blogumda internet, bilgisayar, Linux, otomobiller ve daha bir çok konuda içerik üretiyorum. Sürekli yeni bilgiler edinip bunları da sizlerle paylaşıyorum. Hakkımda daha fazlası...

Bu yazılarım da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir