3

Alexa Nedir?

Paylaş

aliytrklkmz resim

Alexa sıralaması tüm site sahiplerinin duyduğu bir terimdir. Herkes Alexa’dan bahseder ve bu sıralamada yükselmeye çalışır. Peki alexa nedir?
Alexa dünyadaki sitelere belli başlı konularda değerlendirip bize bir sıralama sunan sitedir. Sitemizi bir çok kritere göre değerlendirir. Bunlar sonucunda bize bir ülke ve bir de genel sıralama verir. Alexa sıralaması da tüm site sahipleri için iyi bir kriter oluşturur. Hatta internette reklam verirken veya site alırken bile Alexa sonuçlarına bakıp karar verilebilir.

Peki Alexa’da Nasıl Yükselebiliriz?

Alexa sıralamayı belirlerken hemen çıkma oranından, ziyaretçi sayısına, arama motorlarındaki sonuçlarınızdan backlink sayısına kadar bir çok kritere bakarak değerlendirme yapar. Bu nedenle seo için yaptığınız bir çok şey aslında sizi Alexa’da da yükseltecektir. Bunların sonucunda da yine düzenli ve özgün olmak gelmektedir. Eğer düzenli ve özgün olursak zaten bir çok kriteri halletmiş oluruz. Aynı zamanda ufak bir de backlink çalışması ile kolay bir şekilde yükselebiliriz.  Bunların yanında alexa üyeliği alarak sitenize yorum yapmanız ve tabii ki sitenizi sahiplenmeniz de hızlı bir artış sağlayacaktır.