Alexa Nedir? - Ali Yatarkalkmaz

Alexa Nedir?

aliytrklkmz resim

Alexa sıralaması tüm site sahiplerinin duyduğu bir terimdir. Herkes Alexa’dan bahseder ve bu sıralamada yükselmeye çalışır. Peki alexa nedir?
Alexa dünyadaki sitelere belli başlı konularda değerlendirip bize bir sıralama sunan sitedir. Sitemizi bir çok kritere göre değerlendirir. Bunlar sonucunda bize bir ülke ve bir de genel sıralama verir. Alexa sıralaması da tüm site sahipleri için iyi bir kriter oluşturur. Hatta internette reklam verirken veya site alırken bile Alexa sonuçlarına bakıp karar verilebilir.

Peki Alexa’da Nasıl Yükselebiliriz?

Alexa sıralamayı belirlerken hemen çıkma oranından, ziyaretçi sayısına, arama motorlarındaki sonuçlarınızdan backlink sayısına kadar bir çok kritere bakarak değerlendirme yapar. Bu nedenle seo için yaptığınız bir çok şey aslında sizi Alexa’da da yükseltecektir. Bunların sonucunda da yine düzenli ve özgün olmak gelmektedir. Eğer düzenli ve özgün olursak zaten bir çok kriteri halletmiş oluruz. Aynı zamanda ufak bir de backlink çalışması ile kolay bir şekilde yükselebiliriz.  Bunların yanında alexa üyeliği alarak sitenize yorum yapmanız ve tabii ki sitenizi sahiplenmeniz de hızlı bir artış sağlayacaktır.
 
Share

Benzer Yazılarım...

3 Yorum

  1. İslamda.org dedi ki:

    Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  2. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

    Reklam amaçlı yorumlar yasaktır.

  1. 21 Haziran 2020

    […] Alexa sıralaması özellikle yeni bir internet sitesi açanların karşısına çıkan bir sıralama oluyor. Gerek reklam verirken, gerek bir sitenin popülerliğini ölçerken karşımıza çıkan bir değer oluyor. Tabii ki bu sıralamada da yükselmek ( ya da başka bir değişle bu sayıyı düşürmek) önemli bir yere sahip olabiliyor. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir