5

Akıllı Saatler Gerçekten Gerekli Mi?

Paylaş

Eskiden koskoca bilgisayarları avucumuz kadar telefona sığdırdırlar derdik artık koskoca teknolojileri minicik saatlere sığdırmaya başladılar. Peki bu teknoloji dolu ürünler hayatımızda ne kadar gerekli?

Tabii bu soruya geçmeden önce şunu da sormak istiyorum 8000-10000 ₺ lik telefonlar ne kadar gerekli? Böyle düşününce aslında görüyoruz ki bazı ürünleri fiyatıyla değerlendirmek hata oluyor. Bu nedenle ne kadar gerekli sorusunu kendimize yönetmeliyiz. Telefonu sadece alo alo demek için kullanıyorsak tabii ki bir akıllı saat almamız hatta bir akıllı bileklik bile almamız bize gereksiz masraf olacaktır. Ama telefonla çok içli dışlıysak ama biraz da uzak kalmak istiyorsak akıllı saatler gerçekten güzel bir seçenek oluyor. Özellikle bildirim yönetimi konusunda ilk başta çok gereksiz gelse de gerçekten insanı rahatlatıyor. Yine güzel de bir oyuncak olmuyorlar değil. Fakat yine başa döneceğiz biz ne kadar kullanacağız. İlk olarak şunu söyliyeyim asla öyle olmazsa olmaz değiller ama bütçemiz el veriyorlarsa da dediğim gibi güzel bir “oyuncak” da olmuyor değiller.

Tabii bunun yanında okulların çoğu telefon kabul etmiyor, ufak yaştaki çocuklarımızı ise hiç bir iletişim aracı olmadan özellikle de uzakta okuyorsa, okula salmak içimizi pek de rahat ettiren bir durum değil. Bu nedenle onlara bir akıllı saat alıp hem onların hoşuna gitmesini sağlayıp, hem de takip etmek isteyebiliriz. Bu gibi durumlarda oyuncak olmaktan öte neredeyse bir zaruret bile sayılabilir.

Bu nedenle gereksizler diyemiyorum ama bu kadar bütçe ayıracak (1500-2000₺ civarlarında oldukları hatta çok daha yükseğe çıkan modeller bile olduğunu düşününce) bütçeniz yoksa büyük de bir kayıp yaşamadığınızı rahatlıkla söyleyebilirim.