85

500. Yazım

Paylaş

Blogumun ve benim için önemli anlardan biri ile daha karşı karşıyayız. 500. YazımBlogumu açalı 4 yılı geçti ve bugün 500. yazıma ulaşmış oldum. 500 yazı kulağa az gelebilir fakat benim yazılarımı okuyanlar bilecektir hepsi tamamen kendi emeğimle yazılmış, hiç bir yerden en ufak alıntı yapılmamış yazılar. Bu nedenle gerçekten 500 yazıya ulaşmak, 500 ayrı fikir bulmak, bu fikirleri yazmak, bunlara gerekli fotoğrafları bulmak, yazıları düzenlemek gerçekten zaman ve emek isteyen bir iş. Fakat bunu zevkle yapmak ve şu anda 500. yazıya ulaşmış olmak bana inanılmaz bir mutluluk ve tat veriyor.

500. Yazıya Kadar Yaşadıklarım:

Bu zamana kadar bir çok değişiklik gördüm tabii ki. Blogumun alan adından tutun da alt yapısına kadar bir çok değişiklik oldu. Bunların yanında bir çok yorum geldi, bir çok insanla tanıştım, bir sürü yüz yüze tanımasam da arkadaşım dostum oldu. Bunun yanında bir çok okuyucuya kavuştum. Bloguma gelen ilk yorumun mutluluğunu kelimeler ile anlatabilmem sanırım mümkün değil.

Tabii ki tüm bunları yaşamamım, blogumu 4 yıl boyunca açık tutabilmemim en büyük sebepleri sizin blogumu okumanız. Blogumu açtığımdan beri söylediğim bir şey var o da bir kişini bile beni okuduğunu bildiğim sürece yazmaya devam edeceğim. Hala da bu görüşle devam ediyorum tek kişi bile okusa yazmaya devam edeceğim. Bunu söylerken de şunu da söylemem gerekiyor ki şimdiye kadar bloguma giren, tek bir yazımı bile okumuş olan, yorum yapmış olan, iletişim formu ile benimle iletişime geçen herkese buradan teşekkür ederim.

Bundan Sonra Ne Olacak?

Bundan sonra tabii ki hedefim 1000 hatta 10.000. yazıya ulaşmak olacak. Bunun yanında da çok daha kaliteli, çok daha dolu dolu içerikler üretmeye çalışacağım. Bilenler bilir hiç bir zaman blogumla para kazanmak gibi bir derdim olmadı ki zaten bu nedenle bir kaç kere deneme amaçlı koysam da banner reklam koymuyorum bloguma. Reklamların hem okuyucularımı rahatsız ettiğini, hem de blogumun tasarımını bozduğunu düşünüyorum. Bu düşüncemle de devam edeceğim ve bundan sonra da banner reklam yayınlamayacağım. Tabii ki sizin de benim yapmamı, yazmamı veya uygulamamı istediğiniz şeyler varsa yorum olarak iletirseniz blogumu bu yönde şekillendirebilirim.

500.Yazıdan Sonra Neler Öğrendim?

  1. Blog yazmak asla para kazanmak için yapılacak bir iş değil. Tamamen zevk için yapılmalı.
  2. Blog yazarak çok sayıda yeni insan tanıyabilirsiniz hatta bir çok yeni dost edinebilirsiniz.
  3. Blog yazarken eğer Google’de çıkmak, okunmak ve daha çok okuyucuya ulaşmak istiyorsak en önemli nokta kesinlikle özgünlük.
  4. Blog yazmak kadar okumak da önemli mutlaka başka blogları da karşılık beklemeden okuyun.
  5. Bir işi gerçekten severek yapınca artık o iş bir parçanız gibi oluyor 🙂 İster istemez yapmadan duramıyorsunuz. Blog yazmak da işte severek yapınca tam size bağlanan bir olgu oluyor. Dönem dönem sıkılıp bıraksanız bile döneceğiniz nokta yine o oluyor.

Tekrar Teşekkür Ederim

Yazımın sonuna gelirken bir kez daha blogumu ziyaret eden, yorum yapan, iletişimden bana bir şeyler yazan, yazılarımı paylaşan herkese sonsuz teşekkür ederim. Bu günlere geldiysem, bu kadar yazı yazdıysam, blogum 4 yaşını geçtiyse bunlar hep sizlerin de sayesinde 🙂