2 Mart 2020 Pazartesi

E-Ticaret Sitesi Nasıl Açılır?

Tabii ki bu konu normalde çok uzun bir konu. Bu nedenle burada kısaca bahsedeceğim ve üşenmez de bu yazı dizisini bir seri haline getirirsem de ayrıntılı olarak en ince ayrıntısına kadar paylaşacağım. Şimdi gelin temel olarak konuya bakalım.

E-Ticaret Nedir?

E-Ticaret en basit tanımı ile internet üzerinden yapılan alış-veriş işlemleridir.

E-Ticaret Sitesi İçin Neler Gerekli?

E-ticaret sitesi kurmak için teknik anlamda öncelikle bir hosting ve domaine sahip olmanız yine bir tane de e-ticaret scripti almanız gerekmekte. Bunun yanında tabii ki fatura kesmeniz için bir de şirket kurmanız gerekmekte. Bitti mi hayur Etbis'e de üye olmanız gerekmekte. Son olarak ödemeleri almak için de bir aracı kurumla anlaşmalısınız :)

Bunlar böyle madde madde yazınca uzun gibi görünse de bir kaç günde halledebileceğiniz işlemler ta ki burada karşımıza en gerekli olan konu geliyor o da "para".

E-Ticaret Sitesi Kurmadan Yapılacaklar

Bir e-ticaret sitesi kurmadan önce mutlaka iyi bir plan yapmalısınız. Bu siteyi niye kurduğunuzu, diğer platformlardan ne farkınız olacağını düşünmelisiniz. Bunun yanında hangi ürünü nasıl bir yolla satacağınıza da karar vermelisiniz. Gidip gittigidiyor, n11 gibi sitelerde satıcı olmak yerine neden kendi mağazanızı kurmak istediğinize iyi karar verin :)


Yazımı Paylaşın

Benzer Yazılarım

E-Ticaret Sitesi Nasıl Açılır?
4/ 5
Oleh

Yorumlar

4 yorum

 1. yazınız için teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar. Uzun zamandır ziyaret edemedik sizi. Zaten biz bir ara vermiştik. Şimdi toparlamaya çalışıyoruz tekrardan. Siz bu süreçte bilgi dolu paylaşımlara devam etmişsiniz. E ticaret sitesi açmak önemli bir kazanç kapısı olarak görülüyor. Ve gereğine uygun işlenirse, kazancı da iyi olabilir. Ama dediğiniz gibi açmadan önce her şey detaylarıyla düşünülmeli. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz icin ben teşekkür ederim :) içerikleri begenmenize sevindim.

   Sil


EmoticonEmoticon