9 Şubat 2020 Pazar

Blogumdaki Yenilikler!

Geçen yılın sonlarına doğru yazdığım Neden Bu Yıl Bu Kadar Az Yazı Yazdım? adlı yazımdan sonra bloguma yeterli vakit ayırmadığımı ve ona haksızlık yaptığımı fark ettim. Yeni yıla girip sınavlarımın ve işlerimin bitmesi ile de blogumu tamamen yenileme kararı aldım ve bir çok yenilik yaptım. Bunlar;

1) Alan Adımı Yeniledim:

İlk iş olarak uzun zamandır aklımda olan alan adı değişikliğini yaptım. www.aliytrklkmz.com adresinden www.aliyatarkalkmaz.com.tr adresine geçtim. Bunu yapmamda ki en büyük amaçlardan ikisi aliytrklkmz.com'un söylenmesi, akılda kalıcılığının zor olması ve com.tr'nin daha resmi ve ciddi durması vardı. Aslında aliyatarkalkmaz.net.tr'ye geçip tamamen kişisel bloga uygun bir alan adı alacaktım ama sonradan .com.tr'ye karar kaldım :)

2) Blogumun Tasarımını Yeniledim:

Yılın ilk günlerinde blogumun tasarımını yeniledim. Bunu tabii ki fark edenler olmuştur neredeyse 1 aydır bu tema ile uğraşıyorum. Gerek Wmaracı formunda gerekse de Facebook gruplarında bolca fikir aldım ve en son bu temada karar kıldım. Tabii benim ne yapacağım belli olmaz bir kaç ay sonra yine temayı değiştirirsem şaşırmam :) Yine de genel olarak herkesin bu temayı beğendiğini, seo olarak ve site hızı olarak da ortalamanın üstünde olduğunu söyleyebilirim bu sebepler de bu temayı seçmemde en büyük etkenler oldu.

3) Reklamlar: 

Bildiğiniz gibi uzun süredir blogumda banner reklamları kaldırmıştım. Fakat yeni alan adına geçtiğim için Adsense onayı almak ve bu yeni internet sitemin de adres onayını almak için kısa bir süre reklamları yeniden koyacağım. 
Yazımı Paylaşın

Benzer Yazılarım

Blogumdaki Yenilikler!
4/ 5
Oleh

Yorumlar

19 yorum

 1. Az olsun öz olsun yeni içeriklerini bekliyorum :) .

  YanıtlaSil
 2. Az, öz, kaliteli. Başarılarınızın devamını dilerim

  YanıtlaSil
 3. Öncellikle yeni alan adınız hayırlı olsun gerçi ben bunu çeşitli platformlardan biliyordum değişikliğe gittiğinizi ama blogunuzda da okumuş oldum.Aynı evrelerden bende geçtim yeni alan adı yeni tema yeni adsense gerçi benim hepsi bitti. Şimdi yeni yazılara ağılık vermeye çalışıyorum her iki blog içinde hayırlı olsun diyelim teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için ben teşekkür ederim :)

   Sil
  2. Rica ederim kaliteli içeriklerinizin devamını diliyoruz.

   Sil
 4. Yeni alan adınız hayırlı olsun. Yeni yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Ufacık bir yenilik gibi gelse de keyfinizi tahmin edebiliyorum. Yeni enerjiniz yazılarınıza da yansır.

  YanıtlaSil
 5. Yeni tasarımınız ve alanadınız hayırlı olsun kardeşim. Umarım koyduğunuz hedefe ulaşırsınız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Hepimiz hedeflerimize ulaşırız umarım :)

   Sil
 6. yenilik, yenilenmek pek keyifli, az da olsa çok da olsa.. hayırlı olsun, güzellikler getirsin..

  YanıtlaSil
 7. Yaptıgınız yenilikler hayırlı olsun, güzel bir blog hazırlamışsınız :)

  YanıtlaSil
 8. Merhaba Ali, TurkeyLinux blogda yazılarını gördüm. Kaynak olarak eski site adresin var. O yazıları güncelleyip yeni sitenin adresini verebilirsin. Kolay gelsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yavaş yavaş her yerdeki linkleri değiştirmeye çalışıyorum ama malum kolay olmuyor. Orayı unutmuştum açıkçası öneriniz için çok teşekkür ederim. :)

   Sil


EmoticonEmoticon