200 Yazıdan Sonra Yazacak Konu Bulmak - Ali Yatarkalkmaz

200 Yazıdan Sonra Yazacak Konu Bulmak

200 Yazıdan Sonra Yazacak Konu BulmakBu yazıyı yazarken 200 yazıyı çoktan geçtim. Bu yazıma kadar da hiç haber yazısı, tanıtım yazısı vb paylaşmadım. Bugün bu ürün tanıtıldı, şu ürün çıktı vb gibi yazılar da yazmadım. Yani 200 küsür yazı boyunca hepsinde tek tek düşünülmüş uzun emekler verilmiş yazılar yazdım. Peki bu 200 ayrı yazı fikrini nasıl buldum. Hala yazacağım yazıya nasıl karar veriyorum? Yazacak yazı bulmakta sıkıntı çekiyor muyum?

200 Yazı için nasıl konu buldum?

Açıkçası bunun en büyük yardımcısı tabii ki diğer blogları okumak oldu. Bir yazıyı okuyunca aklıma 3-4 tane yazı geliyordu o konu hakkında. Bunları da bir kenara not edip boş bir zamanımda yazıp planlıyordum. Bu nedenle ilk 100 yazımda hiç bir sıkıntı çekmeden yazılarımı planladım. Daha sonra yazı bulmakta sorunlar yaşamaya başladım ve yazı planımı her 3 günde 1 paylaşmak yerine 4 günde 1 yazmaya çıkardım. 150-160. yazıya kadar böyle devam ettim yaz tatilinin gelmesi ve benim yapacak bir şeyim kalmaması nedeni ile de yeniden 3 günde 1 yazmaya devam etme kararı aldım ve yine bloglar okuyup, dergiler okuyup yazacak konular bulmaya devam ettim.

Yazı bulmakta zorlandım mı?

Açıkça söylemek gerekirse çok zorlandım diyemem fakat asıl zorluk bundan sonra başlayacak gibi. Bugün biraz baktım ve aynı konuyu bir kaç kere ele aldığımı gördüm bunun sonucunda aynı olan yazıları kaldırdım. Bu nedenle yazı sayımda ufak da olsa bir eksilme oldu fakat hala 200’den fazla yazım var.

Bundan sonra neler yapacağım? Yazı düzenim ne olacak?

Okul açılıncaya kadar da 3 günde 1 yazı yazma düzenimi bozmayacağım. Fakat şunu itiraf etmeliyim ki artık yazacak konu bulmakta gerçekten zorlanmaya başladım. Artık okuduğum bloglar da dergilerde yetersiz gelmeye başladı. Okullar açılana kadar 3günde 1 yazmaya devam etsem de iyi bir yazı stoku yapacağım. Daha sonra ise elimdeki yazı miktarına ve aklımda ki fikirleri bakıp yazı düzenimi yeniden yapacağım.
Share

Benzer Yazılarım...

İlk yorumu yapın

 1. ReHiTu dedi ki:

  Bazen bir ilham geliyor ve bir sürü yazı planlayabiliyorsunuz bazen de yazacak bir şey bulamıyorsunuz. Hepimizin karşılaştığı bir durum olsa gerek.

 2. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Yorumunuz için teşekkürler. 3 günde 1 yazı paylaşma planımı bozmamak için sürekli okuyor, araştırıyor yeni ve ise yarar yazılar paylaşmaya çalışıyorum fakat gerçekten zor oluyor. Bazı dönemler artık gerçekten "ne yazacağıma ya" diye düşünmek zorunda kalıyorum 🙂

 3. RenkliBlogSayfam dedi ki:

  Bende kendimce bir plan yaptım 2günde 1 yazmaya gayret ediyorum

 4. Ali Yatarkalkmaz dedi ki:

  Bende öyle başlamıştım ama artık hafta da 1 yazıya indirdim. Yorumunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir